x
x
x
x

Nieuws 2017
National

IJzendoorn, gezelligheid kent geen tijd

14-07-2017


Standaard 2,5 Ton

Iets over 5 uur werd de klasse afgetrapt en ging men van start met de 2.5 ton standaard. De grip was goed en daar maakte men dankbaar gebruk van. Het was zelfs mogelijk om enkele full pulls te rijden. Finale van 4 trekkers waarbij de eerste al gelijk to the hill ging, of de rest dit kon volgen was de vraag. Het werd een mooi schouwspel en ging uiteindelijk met de tweede Full Pull van Sander van der Grun voor de eerste plek gevolgd door Jamie Rovers en was Ruben Hofman de hekkensluiter in deze top drie.

Stand Naam Plaats MerkType Afstand1 Afstand2 Afstand3
1 Sander van der Gun Culemborg Deutz D 5206 110,00 110,00
2 Jamie Roovers Etten Leur Ford 300 110,00 106,30
3 Ruben Hofman Hazerswoude-Dorp David Brown 990 106,79 98,07
4 Henk van den Hater Dodewaard David Brown 990 107,17 75,64
5 Arien Berends Lienden John Deere 510 106,38
6 Suzanne van Leeuwen Koudekerk aan den Rijn John Deere 1130 104,96
7 Jan Willem Mauritz Opheusden Massey-Ferguson 65 104,08
8 Cor van Leeuwen Buren International 353 103,88
9 Cees Bouwmeester Tienhoven International 633 102,98
10 Huib Hendriks Opheusden David Brown 880 93,88
11 Fas de Groot Leerbroek International 633 73,26
12 Jan de Greef Echteld Renault Super7 46,34



Standaard 5,5 Ton

Na de finale gingen we een standje hoger qua gewicht en snelheid, de afstelling in de sleepwagen was pittig en werd het afwachten of we ├╝berhaupt een finale zouden krijgen. Met nog drie te gaan was er maar een het gelukt boven de 100 meter te eindigen. Eric Nap wist gelukkig wel het tij te keren en met een overtuigende full pull kwam er dan toch een finale. In tegenstelling tot extra gewicht in de bak ging nu de balastbak sneller naar voren en zou het er om spannen wie de er met de winst naar huis zou gaan. Eerste afstand werd door Gert van Laar gereden en kwam net tegen de 97 meter. Helaas lukte het Eric Nap net niet om de de eerste plaats te pakken in vergelijking tot zijn eerste overtuigende run. Jacco Overeem werd de de derde in deze klasse.

1 Gert van Laar Kesteren Deutz 10006 102,84 96,79
2 Eric Nap Tuil International 1046 110,00 90,74
3 Jacco Overeem Ede Valmet 905 98,98
4 Stefan van Ede Ede Steyr 9086 98,89
5 Paul de Groot Leerbroek International 1046 98,45
6 William de Bruin Tuil International 1055XL 97,06
7 Frank van de Scheur Rhenen Deutz Fahr DX 4.70 96,95
8 Bertho Overeem Ede Valmet 705 96,34
9 Arjen Haalboom Bennekom Fiat 850 DT 96,02
10 Roef van Laar Dodewaard International 1046 95,85
11 Wouter van Luttikhuizen Ederveen International 1246 84,36
12 Jarrik Waasdorp IJzendoorn New Holland TL100A 82,60
13 Arnoud Hendriks Opheusden Fordson Major 82,59
14 Gerrit-Jan Hermsen Ochten Ford 7610 82,37
15 Arjan Versteeg Veenendaal Ford 8100 81,07
16 Berto Hermsen IJzendoorn Ford 7810 79,83



Standaard Trucks

Vaste prik op de wedstrijd in IJzendoorn is de wedstrijd tussen standaard vrachtwagens wat echt een beetje een onderonsje is tussen de lokale bedrijven. Hierbij zien we diverse uitvoeringen en zelfs een heuze volvo kiep combinatie. Dat men hoofdzakelijk vriendschappelijk tussen elkaar rijd is goed te zien doordat men rustig elkaar nog even helpt om een ketting goed te stellen voor de optimale trekhoek. Het was een leuke wedstrijd om te volgen waarbij de Daf van Jan Huisman als enige standaard truck hoog op de achterwielen te komen, helaas had dit ook gelijk het effect dat deze hierdoor uit de baan reed en als enige een diskwalificatie aan de broek kreeg. Gerrit van den Broek wist met de Ginaf een derde plaats te bereiken met de winnaar van vorig jaar onder de naam van Kees Dorrestijn net voor zich. De winnaar dit jaar was Dirk Jan van Doorn die met de trofee en zoenen van de kissmissen op de eerste plek mocht plaats nemen

Stand Naam Plaats MerkType Afstand1 Afstand2 Afstand3
1 Dirk Jan van Doorn Ochten Volvo 101,24 105,17
2 Kees Dorrestijn IJzendoorn Volvo FH12 500 101,07 76,80
3 Gerrit van den Broek Veenendaal Ginaf 87,78
4 Gijs Dorrestijn IJzendoorn Volvo FH12 500 81,41
5 Jan Reijm Cothen Volvo FM12 440 76,22
6 Matthijs Emaus Ochten Scania R620 69,11
7 Van Bentum Barneveld Scania 48,86
8 Jan Huisman Ochten Daf 85 DISK

Klik voor de foto's op: DEZE LINK



Sport Trucks

Sporttrucks in IJzendoorn stond ook dit jaar op het programma, en nadat eerst de standaard trucks gereden hadden kwamen deze trucks de baan op. De proeftrek was voor team Versteeg en die kwam maar 87.94 meter ver, de sleepwagen ging lichter en nu van Dodeweerd voor de wagen en zijn afstand was 85.23 meter. Dit was de juiste afstelling en de wedstrijd kon beginnen nu. In de herkansing reed van Dodeweerd een afstand van 95.44 meter dus ruim beter dan zijn proeftrek. Full pulls werden door de overige teams gereden en bijschrijver Bad Bull kwam helaas buiten de baan wat ze een diskwalificatie opleverde. En dan is het finale tijd en komt van Bentum als eerste de baan op .Jan weet de wagen 93.49 meter ver te trekken maar het is nog de vraag wat deze afstand waard is in IJzendoorn vandaag. Smokin Griffin liep goed de eerste run maar heeft het ook nu zwaarder gezien de 87.53 meter wat op het ABC scherm kwam te staan. P. Bos veevoeders reed met 92.52 meter wel de gele scania voorbij maar bleef net onder de afstand van Jan van Bentum steken. Dark Rumble zag wat de voorgangers deden en een mooie run leverde 100.10 meter op wat tot nu toe de beste afstand was maar er moesten nog 3 toppers rijden. Double Trouble een van de teams uit de buurt deed het goed op hun thuiswedstrijd want met 111.34 meter reden ze voorlopig de meeste meters. Versteeg Uddel had de volvo ook goed aan het lopen maar met 107.17 meter kwamen ze wel wat te kort voor de overwinning. Als laatste Dark Tornado die de baan opkomt en ook de MAN komt hier uit de buurt en een fraaie run levert een afstand van 103.99 meter op wat goed is voor de 3e plaats. Team Versteeg neemt de 2e plaats mee naar huis en de overwinning is voor Double Trouble die met een super run alles en iedereen toch weg dik voorbij gereden heeft.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Double Trouble110,00111,34
2Team Versteeg Uddel110,00107,17
3Dark Tornado110,00103,99
4Dark Rumble110,00100,10
5Van Bentum110,0093,49
6P. Bos veevoeders110,0092,52
7Smokin' Griffin110,0087,53
8Van Dodeweerd95,44
9Bad BullDISK

Klik hier voor de foto's

Supersport 3,4 ton topniveau

Working Power proeftrek en kwam tot een knappe afstand na afwezigheid sinds Stroe. Ook Orange Adventure ging voor de proeftrek, maar klapte uit de versnelling, de sleepwagen afstelling bleef staan en was het aan De Beer om er wat moois van te maken, dit kwam helaas niet goed en was de run verre van optimaal. Dancing on Wheels had ook geen stabiele run maar ging helaas uit. Spetznaz kreeg de boel maar met moeite op gang, maar wist uiteindelijk toch in gang te komen het zij met een afstand waarvan men meer had gehoopt. Moody Blue deed zijn naam eer aan en had last van een te vroeg opkomende koppeling waardoor er maar een afstand van iets meer dan 30 meter op de klokken kwam. Forever blue had ook last van onbalans en kwam niet naar de afstand van Working Power. Red Pearl liet alle 4 cilinders spreken bij de start maar eindigde er met minder dan hij begon, zonde want was goed op dreef met een mooie balans. Golden Eagle had ook een twijfelachtige start, maar wist dit toch goed te baas te worden en ging zonder het verwacht te hebben naar de eerste plek. Bijschrijvers: 4rus kon als leider in de competitie van de top geen weerstand bieden door te veel pks los te laten bij de start. Red Indian kreeg ook geen grip op de zaak en waaide helaas uit. Hook n Run was de afsluiter als demo en kreeg wel de grip gevonden in de IJzendoornse klei. Of het nou die twee extra cilinders waren zullen we niet weten, maar wat een mooie run was dat. We gingen verder met de diverse demo runs die deze avond nog zouden rijden en konden we De Beer als derde, Working Power als tweede en Golden Eagle als eerste noteren in de ranglijst.













Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Golden EaglePieter van MoortNunspeet98.87
2Working PowerJan-Bas ZijderveldNoordeloos97.07
3De BeerArjen de BeerOudenbosch90.56
4Forever BlueHenk DonkersteegKootwijkerbroek90.21
54rusHenri TuenterTerborg86.63
6Red PearlGerbrand RoelofsenHarskamp86.28
7Dancing on Wheels (Reloaded)Albert KinStaphorst85.94
8SpetsnazWilliam PullensHeusden85.02
9Red IndianKees van DaalenAchterberg80.31
10Orange AdventureJan van BaarWestbeemster75.06
11Moody BlueArno WennekersLisserbroek31.97


Light Modifieds II

Door veel afmeldingen een kleiner veld toch niet minder spectaculair. Mad Max had de proeftrek en kwam en lukte niet om de gebruikelijke tempo erin te krijgen en moest helaas vroegtijdig de strijd staken. Asterix was de volgende en na de brokken van Putten was het een wonder te noemen deze weer op de baan te zien met als resultaat een dikke full pull. DeJong Special ging ook met een mooie full pull door naar de pull off. Kyra Kustermans plaatste haar Nederlandse Maiden Run op het IJzendoornse klei en hoe. Een dikke mooie run en door naar de Pull Off. Na een korte afkoelperiode was het tijd voor de pull off. Astrix trapte de finale af en zette de distance to beat. DeJong special kwam net te kort en was het afwachten wat Hot Art. Helaas kwamen er toch nog wat pk te kort en moest de jonge dame genoegen nemen met een derde plek.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Asterix110,0085,89
2DeJongSpecial110,0082,21
3Hot Art101,0575,55
4Mad Max Stage 593,56