x
x
x
x

Nieuws 2018
Trucks

NK trucks in Staphorst

22-09-2017

Een zonnig Staphorst was de ultieme lokatie om een mooi NK bij de trucks te verrijden. De strijd was weer heel spannend en de uitslagen die waren zo hier en daar best wel verrassend.

Tekst en Foto's : Ellen de Heus


Sport Trucks

Vrijdag 22 september 2017 het NK staat op het programma en dus reizen de sporttrucks af naar het mooie zonnige Staphorst. Nadat er standaard tractoren gereden hadden was het eindelijk tijd voor de sporttrucks om het publiek te vermaken. De aftrap was voor Versteeg Uddel en met 97.38 meter werd besloten de Take it Easy lichter te zetten. P. Bos veevoeders zette een afstand van 104.07 meter neer en kont terug voor zijn 2e kans op een Full Pull. Van Bentum ging bij de 96 meter de baan uit en komt ook later terug. Double Trouble haalde met 109.65 meter ook net niet de Full Pull. Dark Rumble en Dark Tornado wisten beide de eerste ronde een Full Pull te rijden net als Versteeg Uddel. Smoking Griffin kwam tot 99.32 meter en gebruikt dus ook de 2e kans op een Full Pull. Black Pearl en Bad Bull de beide zwarte Volvo s reden wel gelijk een Full Pull, en in de herkansing wisten ook P. Bos veevoeders en Double Trouble deze lijn voorbij te gaan. Helaas voor van Bentum(106.59 meter) en Smokin Griffin ( 52.11) lukte het niet de 2e maal en was voor hen de wedstrijd voorbij. De finale werd begonnen door Dark Rumble en met 98.88 meter werd de Distance to Beat neergezet. Dark Tornado had moeite met deze afstand en bleef met 97.16 meter net onder hun voorganger steken. Versteeg Uddel kon zijn kunstje van 2016 niet herhalen en moest met 94.92 meter genoegen nemen, en Black Pearl die was met 93.31 meter dik tevreden. Bad Bull was het die al de voorgaande trucks voorbij reed en met 101.79 meter de leiding nam. Met nog 2 deelnemers te gaan werd het toch echt wel spannend. P. Bos veevoeders die kwam helaas niet verder dan 91.31 meter en als Laatste Double Trouble op de baan. De Iveco uit de Betuwe loopt echt goed en de een na de ander werd voorbij gereden. De afstand die op het scorebord kwam te staan was 101.18 meter en bleek goed te zijn voor een hele mooie 2e plaats op het NK in Staphorst. De overwinning en de titel NK 2017 bij de sporttrucks was voor Bad Bull en Dark Rumble die mocht ook een hele mooie prijs mee naar huis nemen want plaats nr 3 was voor hen. De baan was uitstekend, de organisatie en het weer was top, er stond veel publiek langs de baan en de eindconclusie is dus een superwedstrijd gezien bij de sporttrucks en hele mooie prijzen ontvangen door de winnaars en tevreden gezichten bij de deelnemers. Ook was de voorzitter van de NTTO aanwezig om de mooie wissel beker genaamd WISSELTRUCK uit te delen aan de Bad Bull en werden de champagne flessen ontkurkt en kwam er een mooi einde aan seizoen 2017 voor de sporttrucks. Organisatie Staphorst Dank jullie wel voor de mooie afsluiter van seizoen 2017.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Bad Bull110,00101,79
2Double Trouble109,65110,00101,18
3Dark Rumble110,0098,88
4Dark Tornado110,0097,16
5Team Versteeg Uddel110,0094,92
6Black Pearl110,0093,31
7P. Bos veevoeders104,07110,0091,31
8Van BentumDISK106,59
9Smokin' Griffin99,3252,11

Klik hier voor de foto's

Supersport Trucks

Nadat de sporttrucks de baan vrij gemaakt hadden kwamen de supersport trucks de baan op en was iedereen benieuwd wie er nu met deze mooie prijs naar huis zou gaan. Van Vlastuin agro had al 2 titels op zak te weten competitie kampioen en Europees kampioen en zouden ze dan ook met dit kampioenschap naar Ede vertrekken. Maar de strijd moest nog worden aangegaan en dan weten we ook deze uitslag. Tekstkar is het die de proeftrek mag doen en met 109.97 meter ging de sleepwagen zwaarder. Rhinorocket is het die als een speer de baan over gaat en de toon is met deze Full Pull gezet. Blue Fire kwam 2x niet goed weg en liet een afstand van 8.93 meter noteren maar ook nu zijn er gelukkig 2 kansen op een Full pull en komen ze later terug. Van Heugten kwam tot een afstand van 94.32 meter en No risk no fun bleef met 109.62 meter net binnen de witte lijnen. Volvo fh16 Harskamp wist zich door een mooie run ook de finale in te rijden en Tekstkar die kwam nu tot 90.21 meter. VDB Staalbouw liet zien wat ze in huis hadden en ook hier konden we een Full Pull noteren. Blue Legend had ook zijn zinnen gezet om de Full Pull lijn voorbij te gaan maar helaas kwam de witte lijn erg dichtbij en moesten ze bij 773.17 meter van het gas af. Van Vlastuin agro ging zoals vaker de Full pull lijn over en White Horse deed dit ook. Blue Fire kwam ook nu niet goed weg en 1.34 meter kwam er op het scorenbord te staan. Carola had de van Heugten Daf helemaal op rechts laten zetten met de bedoeling de baan schuin over te steken. Deze actie verliep erg voorspoedig want met 107.78 meter was ze ruim 13 meter verder dan de voorgaande run. No risk no fun reed de 110 meter vol en komt ook terug voor de finale. Zo vader zo dochter wordt er wel vaker gezegd en ook Herman en zijn Tekstkar deden wat Carola ook deed. En ook hier was de actie goed, vertrekken vanaf de rechterkant en dan schuin de baan over en ook nu ruim 11 meter verder en 101.34 meter konden we noteren. Blue Legend bleef ook netjes tussen de witte lijnen en 110 meter konden we opschrijven. 7 trucks in de finale en Rhinorocket legde door een Full Pull te rijden de lat wel erg hoog. Volvo fh16 Harskamp deed wat er verwacht werd door de vele aanhangers en ook zij komen terug in de superfinale. VDB Staalbouw de witte Volvo had het zwaar en 99.74 meter is helaas te weinig voor een finale plaats. Van Vlastuin agro wist zich ook bij de super finalisten te scharen door een hele mooie full pull te rijden en White Horse kwam net te kort om ook nog een keer te rijden maar waren met 109.59 meter tevreden. No risk no fun kwam niet goed weg en met 6.06 meter besloten ze geen poging meer te doen. Blue Legend was de laatste die eventueel super finale zou kunnen rijden en Bram ging goed op weg. Helaas kwam de witte lijn wel erg dichtbij en besloot Bram bij 101.80 meter van het gas te gaan en was het ook voor hen klaar op het NK in Staphorst. De superfinale kon beginnen en als eerste kwam Rhinorocket de baan op. Een hele mooie run met een goede balans deed de truck stoppen bij 104.20 meter. Volvo fh16 Harskamp had het vanaf de start al best zwaar en met 96.14 meter waren de mannen dik tevreden en was allles nog heel gelukkig. Als laatste van Vlastuin agro die de baan op kwam. En ook voor Gerrit was het de laatste run van dit seizoen. Hij ging op weg met zijn Volvo en reed zijn voorganger Volvo fh16 Harskamp voorbij en helaas bleek dat de afstand van Rhinorocket te ver was voor hem. De afstand 99.77 meter is wel goed voor een mooie 2e plaats. NK 2017 bij de supersport trucks is Rhinorocket en de beide Volvo's ( van Vlastuin agro 2 en Volvo fh16 Harskamp 3)die namen ook de hele mooie prijs mee naar huis. Marcel Hoornsman overhandigde ook nu weer de WISSELTRUCK aan Rhinorocket en werden de champagne flessen ontkurk. Het was nog lang onrustig in Staphorst en iedereen kon terugzien op een mooie en spannende afsluiting van seizoen 2017 bij de supersport trucks. Complimentje aan de organisatie Staphorst, mede door jullie, het publiek, de functionarissen en de mooie sleepwagenafstelling konden de trucks een mooie strijd leveren op een hele goede wedstrijd baan. Top.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1IVS RhinoRocket110,00104,20
2Van Vlastuin Agro110,0099,77
3White Horse IX110,00109,59
4Blue Legend73,17110,00101,80
5VDB Staalbouw110,0099,74
6No Risk No Fun109,62110,006,06
7Van Heugten Transport94,32107,78
8Tekstkar90,21101,34
9Blue Fire8,931,34
10Volvo FH16 Harskampdisk

Klik hier voor de foto's