x
x
x
x

Nieuws 2018
FarmStocks

Zonnig vervolg in Staphorst.

01-07-2018

Nadat er op vrijdagavond al een mooie wedstrijd was verreden was het op zaterdag tijd voor het tweede deel van de traditionele wedstrijd in Staphorst. Ondanks het sterk drogende weer bleven de beide banen in prima conditie mede dankzij het goede onderhoud. Samen met een mooie afstelling van de sleepwagens leverde dit een goede strijd op waarbij in een aantal klassen de kaarten al geschud lijken te worden, in andere ligt alles nog open op tafel.

Dit verslag wordt mogelijk gemaakt door de Pulling Power redactie: Jan Bakker en Ellen de Heus


Sport 2,5 ton promoniveau

De aftrap op baan 1 was voor de lichtste sportklasse, meteen ook wel de grootste qua aantal. Twaalf deelnemers voor de competitie met in dat verband Blue Mickey voor het eerste keer op de baan, dit aangevuld met 3 bijschrijvers. Met een strijd die zich bijna volledig boven de 100 meter afspeelde en uiteindelijk 6 tractoren die zich met een afstand boven de 110 meter wisten te plaatsen voor de finale. Bad Medicine die de laatste wedstrijden keer op keer een betere uitslag weet te behalen zette ook nu de reeks voort, voor de eerste keer kon er een plek op het podium worden behaald. De nummers 1 en 2 in de competitie, Van Eijden en The Orange Glow hielden het verschil in punten gelijk. Met exact dezelfde afstand in de finale mochten zij de eerste plaats delen.

2018 Staphorst 2,5 Sport Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Van EijdenWouter van EijdenSchalkwijk110.00104.35
1The Orange GlowMartin HijkoopNieuwland110.00104.35
3Bad MedicineJohn KlarenbeekLunteren110.00104.01
4GrûnfretterJan BroersmaHarkema110.00103.03
5Black PhantomArie ZwijnenburgGouda110.00101.78
6D'n DavidJohan van LeerdamLopik110.0080.82
7Van DijkBertus van DijkCothen109.41
8Belazerus 1Tino WilbersMilheeze106.86
9WennekersMenno WennekersAalsmeer106.63
10De HeijDurk de HeijSurhuizum105.80
11Blue MickeyAlexander BerghuisNiekerk105.31
12IntertoySander van der LindeHei- en Boeicop103.42
13DieselrossMartin de JongNieuwland102.73
14The SheriffAnton SchoonhovenGrafhorst94.85
15GunfireCarles van der GunWaardenburg93.50


Sport 4,5 ton beloftenniveau

Na een pauze van een maand kon de beloftenklasse van de 4,5 Sport de strijd weer voortzetten, helaas bleek The Outsider te veel technische problemen te hebben om het seizoen af te kunnen maken. Het Fendt team uit Speuld had daarentegen hun tweede machine, de oudgediende Old Green Worker weer meegenomen, maar deze kon in de strijd op de baan nog geen rol van betekenis spelen. De jongste van de twee kon dat wel, met een tweede plaats bevestigde deze zijn plek in de stand om de competitie al moest die wel een heel aantal meters toegeven op Lucky Luc Reloaded die met recht Reloaded leek te zijn! Waldbroezer moest genoegen nemen met een 3e plaats, in de finale leek de Fiat net te laat terug te schakelen, misschien dat hij daardoor wel net teveel moest inleveren om de New Green Worker van de tweede plaats af te stoten. 2018 Staphorst 4,5 Sport Beloften


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Lucky Luc ReloadedLuc RooversSprundel110.00104.70
2New Green WorkerGerlant MouwSpeuld110.0095.86
3Waldbroezer 2.0Frederik ZijlstraAugustinusga110.0095.21
4True PowerJohan van de WesteringhAchterberg110.0079.10
5Secret PowerDik van VeldhuizenEde108.86
6Old Green WorkerBen SlijkhuisSpeuld96.78
7Red ExplosionMathijs BouwHarskamp94.35


Supersport 3,6 ton beloftenniveau

Voor de finale wisten 4 tractoren zich te plaatsen, waaronder de nummers één en twee in de stand om het kampioenschap. Nummer 3 in de stand, Blue Power, kreeg te maken met een lichte deining in de machine en moest daardoor genoegen nemen met een 6e plaats. Helaas voor Van Dijke kon deze geen vervolg geven aan zijn eerste behaalde finale plaats, met technische problemen moest deze verstek laten gaan. The Running Deere was hiermee al verzekerd van zijn tweede podiumplaats in het seizoen, meer dan de onderste stek zat er echter niet in, met een slingerende run moest er bijna 4,5 meter worden toegegeven op Ron Deere. Deze bleef met een run over links op zijn beurt weer een kleine 1,5 meter steken achter Blue Brother waarvan de finalerun een kopie leek van de kwalificatie, recht door het midden. Met de behaalde eerste plaats en bijhorende punten wisten de broers uit Oud-Vossemeer zich met nog 1 wedstrijd te gaan ook meteen verzekerd van een plaats de hogere promoklasse in 2019 waarmee zij hun eigen verwachtingen in het eerste competitiejaar meer dan overtroffen hebben. 2018 Staphorst 3,6 Supersport Beloften


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue BrotherPeter de HondOud-Vossemeer110.00111.08
2Ron DeereRon PoppelaarsZundert110.00109.62
3The Running DeereLammert Mooiweer't Harde110.00105.21
4Van DijkeJan van DijkeOud-Vossemeer110.00DNS
5TwisterLammert de ZwaanHulshorst106.65
6Blue PowerWilliam KikNieuwerkerk103.42
7Green EfficiencyPleun de BruinAlteveer (Gn)99.69
8StruijsPascal StruijsSchijf93.95
9La PiccolaTjeerd ZijlstraAugustinusga93.42
10SupermanBart van EngelenDoornspijk91.98
11Zetor PowerEvert van PanhuisNunspeet69.78


Supersport 3,4 ton promoniveau

Grootste verliezer in Staphorst was Working Power. Nog geen 20 meter kwam er op het scorebord voor de nummer 2 in de stand, de techniek van de Ford liet hem voor het eerst dit jaar serieus in de steek waarmee de laatste plaats werd behaald (en de eerste niet-podium uitslag). Red Indian had last van een onbalans en moest noodgedwongen halverwege de baan de strijd staken. De overige vier gingen allemaal wel naar het eind van de baan en door naar de finale. Never Satisfied had in de kwalificatie al een enigszins moeizame start, in de finale wou de Fiat ook al niet overtuigend weg. Een tweede poging de finale bracht geen soelaas, de koppeling bleek de boosdoener in deze. Flying Bull leek het verzet in de finale niet helemaal rond te krijgen, net onder de 100 meter eindigde het voor de Ford. Forza Fiat en The Carpenter vochten het uit in de 106 meter waarbij de Zetor wel een fraaie eerste podiumplaats van het seizoen wist te behalen maar toch nog 70 centimeter moest toegeven op de leider in de stand. Deze deed met een vijfde overwinning en mede door het slechte resultaat van naaste concurrent Working Power hele goede zaken met nog twee wedstrijden te gaan. 2018 Staphorst 3,4 Supersport Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Forza FiatEvert Jan HendriksBeemte Broekland110.00106.91
2The CarpenterJan van de WeijerMilheeze110.00106.21
3Flying BullWichert Koers't Loo-Oldebroek110.0098.45
4Never SatisfiedPieter PaansWerkendam110.000.01
5Red IndianKees van DaalenAchterberg51.92
6Working PowerJan Willem DonkNoordeloos19.23


Supersport 3,6 ton promoniveau

Dat niemand het cadeau krijgt bleek wel in deze klasse. Uitgerekend op zijn thuiswedstrijd mest Gipsy King genoegen nemen met een laatste plaats. Hook n Run had voor deze wedstrijd de pullerbanden van Hans Heesakkers geleend, een test die qua uitslag zeker niet goed uit pakte. De nummer één in de stand kon in Staphorst geen goede zaken doen, na één tweede plaats en drie overwinningen op rij eindigde Belazerus 3 Big Toy voor de tweede keer naast het podium. De overige drie uit de top 4 maakten samen met een verrassend goed presterende Smokey Deere uit van de finale. Daarin moest de Deere uit Elburg echter flink remmen waarmee hij aardig wat meters moest toegeven op de overige finalisten. Dynamite pakte zijn eerste overwinning van dit seizoen, met een ruime voorsprong op Dont Worry en Our Dream, opmerkelijk daarbij was dat hij ook nog eens zijn afstand van de eerste run nog wist te overtreffen. De top van het klassement lijkt zich aardig af te tekenen met gezien ook deze uitslag is met nog 3 wedstrijden te gaan nog absoluut niets beslist. 2018 Staphorst 3,6 Supersport Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1DynamiteAlbert DrostHarskamp109.44109.70
2Don't WorryHessel VisserStavoren110.00103.30
3Our DreamMaikel RaatsAchtmaal110.00101.07
4Smokey DeereHenrik van EngelenElburg110.0094.46
5Radical RoughneckRichard van DijkHouten109.06
6RevolutionPeter BotermansHalsteren108.78
7Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn108.06
8Flying WheelsJan de BruinPutten103.99
9BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude98.21
10Red RhinoHarm GrievinkWinterswijk95.33
11Hook 'n RunBrienen den HartogWageningen82.24
12Gipsy KingJan UbakStaphorst56.50


Supersport 4,5 ton promoniveau

De laatste klasse van de dag. Black Magic en Crazy 810 konden geen rol van betekenis spelen, de finale zou worden uitgevochten tussen een rode en twee groene. Meter Vreter liet er geen gras over groeien, als eerste finalist zette hij ook meteen de grootste afstand neer. Red Dream bleef daar bijna 9 meter vandaan. Helaas moest Wild Pirate zich als laatste finalist toch onverrichterzake afmelden. Meter Vreter pakte zijn 4e overwinning en breidde zijn voorsprong in het klassement iets verder uit. 2018 Staphorst 4,5 Supersport Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1MeterVreterJan Willem Van PuttenOldebroek110.00110.47
2Red DreamLaurens van VuurenStreefkerk106.91101.85
3Wild PirateArrie van de LagemaatLunteren101.80DNS
4Black MagicGerard HopmansWouw64.26
5Crazy 810Gert MulderDoetinchem42.23


Sport Trucks

Veel Full Pulls vielen er in de eerste omloop en die truckpullers kwamen dus terug om finale te rijden. Shavepower gaat stapje voor stapje voor uit en reed een afstand van 87.65 meter. Van Dodeweerd uit Dodewaard kwam 92.29 meter ver en Smokin Griffin liep met 100.55 meter ook goed.



Finale tijd en Versteeg Uddel was de eerste die de baan op kwam en zette de vlag bij 96.94 meter neer. Double Trouble had onderhoud gedaan aan de Iveco en dit was duidelijk te zien. 108.05 meter was een best eind verder dan zijn voorganger. P. Bos veevoeders had alles tip top in orde en was met 101.16 meter dik tevreden. Iron man had het moeilijk en kwam helaas niet verder dan 91.91 meter. De Bad Bull probeerde het ook maar 93.77 meter konden we bijschrijven, en Dark Tornado is nog steeds zoekende naar de juiste vorm en ook vandaag konden ze met 86.75 meter niet mee strijden voor de prijzen. Als laatste bijschrijver van Bentum, de eerste run ging niet makkelijk maar de finale run liep met 98.86 meter weer super en was goed voor een 3e plaats. De overwinning was voor Double Trouble en P. Bos veevoeders mocht de 2e plaats mee naar Ederveen nemen.
















Sporttrucks Staphorst 2018






Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Double Trouble110,00108,05
2P. Bos veevoeders110,00101,16
3Van Bentum110,0098,86
4Team Versteeg Uddel110,0096,94
5Bad Bull110,0093,77
6Iron Man110,0091,91
7Dark Tornado110,0086,75
8Smokin' Griffin100,55
9Van Dodeweerd92,29
10Shave Power87,65


Supersport Trucks

De wedstrijd was al een eind onderweg toen het tijd voor de supersport trucks was. Helaas waren er 2 toppers met turbo schade ( van Vlastuin agro 87.13 meter en Blue legend 84.35 meter). Trek Mack reed een afstand van 70.58 meter en TV kar kwam 83.58 meter ver. Het van Heugten Dafje moest genoegen nemen met 84.40 meter en Green Bull zag bij 85.27 meter de witte lijn erg dichtbij komen en trapte de koppeling in. Bijschrijver Back in Black deed het met 84.97 meter eigenlijk ook best wel goed. Van de 4 finalisten was het alleen Rhinorocket die beide runs de Full Pull lijn over ging en de overwinning was dik verdiend dus. White Horse reed in de finale run zelfs ruim een meter verder dan in de eerste run en met 106.11 meter waren ze mooi 2e. VDB staalbouw zette in de finale een afstand van 100.35 meter neer tov de eerste 101.20 meter. Volvo fh16 Harskamp had het zwaar in Staphorst en met in de eerste run 103.36 meter kwamen ze in de finale run 98.29 meter ver en vielen helaas net buiten de prijzen.















Supersport trucks Staphorst 2018










Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1IVS RhinoRocket110,00124,79
2White Horse IX105,87106,11
3VDB Staalbouw101,20100,35
4Volvo FH16 Harskamp103,3698,29
5Van Vlastuin Agro87,13
6GreenBull85,27
7Back in Black84,97
8Van Heugten Transport84,40
9Blue Legend84,35
10TV Kar83,58
11Trek Mack70,58


Sport 4,5 ton promoniveau


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Oost Blok SchokGertjan den HartogHoogblokland110.0099.16
2HagarCor LodderZuiderwoude110.0098.59
3Just BlueRonald van de WerkenSleeuwijk110.0094.11
4Blue HunterRies van VoorthuijsenRandwijk110.0091.20
5Green LightningWouter SchipperPutten110.0090.68
6Fahr AheadAad BoersKrimpen a/d IJssel110.00DNS
7Midnight BlueHenk GerritsBemmel104.00
8Van GaalHuub van GaalAchtmaal103.08
9FlashGerold de WitUtrecht101.54
10First LoveMarinus BerendsKesteren97.67
11De Groene BuffelDennis StroobosscherGrijpskerk88.36
12SjonnieGert Jan ManderslootUtrechtDISK


Light Superstocks

Easy Rider die in Hoeven niet aan de start kon verschijnen stelde in Staphorst weer orde op zaken. In de finale van drie werd de grootste afstand neergezet. Dat er met diesel ook een stevige partij kan worden meegeblazen tussen de alky-burners bewees Rough and Tumble ook nu weer. De machine uit Salland wist zijn 3e tweede plaats van vier gereden wedstrijden te behalen. iessel diesel was na de schade in Hoeven en bijbehorend slecht resultaat weer terug op het podium en kwam daarmee gelijk met Navigator op 1 in de competitiestand met Easy Rider naderend op twee punten.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Easy Rider110,0099,43
2Rough and Tumble102,0194,57
3iessel diesel106,6489,02
4Navigator98,65
5Moving Mountains97,45
6No Surrender59,07