x
x
x
x

Nieuws 2019
FarmStocks

Hoogblokland Farmstockfamily op z'n best

23-08-2018

Na een bijna niet te overtreffen vrijdag was het de beurt aan de farmstockers op Zaterdag. Met twee banen met een verschillend karakter werd de strijd aangegaan met respectievelijk Big Benz en Take it Easy. Op beide banen werden spreekwoordelijk gevochten om de meters. Dit alles onder toezicht van veel publiek dat het zichtbaar en hoorbaar naar hun zin had. De organisatie had het gewoon lekker voor elkaar. Wij konden terugkijken op een geslaagd weekend.

Testen en Foto's: Jan Bakker, Dennis Vos, Patrick van Niekerk


Sport 4,5 ton beloftenniveau

De eerste 3 klassen die op baan 1 aan de start kwamen hadden in Hoogblokland hun laatste competitiewedstrijd. De strijd om de titel in de Sportklasse 4,5 ton Beloften zou worden in ieder geval worden uitgevochten tussen Lucky Luc Reloaded en de New Green Worker, voorafgaand was er slechts 2 punten verschil in de stand, in het voordeel van de eerst genoemde. Toevallig had het lot beslist dat deze deelnemers ook in deze volgorde aan de strijd op de baan mochten beginnen, een strijd die Lucky Luc in stijl wist te openen. Met een run over de 110 meter werd een finaleplaats veilig gesteld, de New Green Worker bleef hier 10 cm van verwijderd maar mocht hiermee ook door naar de finale, de spanning bleef er nog steeds in. Waldbroezer 2.0 wist in de laatste meters de rechte lijn niet vast te houden, maar wist ondanks de forse beweging van links naar rechts toch ook de 110 meter de overschrijden. Als vierde deelnemer voor de finale wist Secret Power zich te plaatsen. Hierin kwam de Deutz wel meer dan 5 meter tekort om aanspraak te kunnen maken op het podium, al waren er ook twijfels of de motor nog wel helemaal in orde was. Even daarvoor had Lucky Luc Reloaded de Big Benz op 95.50 meter tot stilstand gebracht waarbij de achterbanden om de beurt op zoek waren naar grip in de laatste meters. De titelstrijd zou in de volgende run worden beslist, als de New Green Worker de afstand kon verbeteren zou de titel meegaan naar de Veluwe, de Fendt moest echter met iets meer dan 4 meter minder en uiteindelijk een verschil van 7 punten in de stand de eer laten aan de Inter uit Brabant. Beide machines promoveren wel naar de bovenliggende promoklasse waarin ze de strijd mogen gaan voortzetten. De Frieze Fiat, Waldbroezer 2.0 kwam in de finale met een ijzersterke run nog tussen de beide kemphanen op een 2e plaats terecht.



2018 Hoogblokland Sport 4,5 ton Beloften


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Lucky Luc ReloadedLuc RooversSprundel110.0095.50
2Waldbroezer 2.0Frederik ZijlstraAugustinusga110.0094.31
3New Green WorkerGerlant MouwSpeuld109.9091.24
4Secret PowerDik van VeldhuizenEde106.1685.90
5Red ExplosionMathijs BouwHarskamp102.39
6True PowerJohan van de WesteringhAchterberg102.01
7Green MysteryMarien de BruinNoordeloos92.11
8Old Green WorkerBen SlijkhuisSpeuld90.37


Sport 2,5 ton promoniveau

Dag twee in hoogblokland werd gestart met de 2.5 ton promo. Intertoy had de proeftrek en besloot terug te komen. De eerste officiële afstand werd neergezet door Black Phantom. Grunfretter kwam echter niet verder en bood de baan toch echt wel de nodige weerstand in de promo divisie. Blue Mickey was pas later in het seizoen ingestroomd en had nog een heel klein beetje huiswerk te doen. Belazerus 1 met nieuw schoeisel, deze moeten nog ingereden worden maar waren tevreden. Dn David en Wennekers maakten beide een erg mooie run maar kwamen ook niet aan de afstand van Black Phantom. Intertoy en Dieselross probeerde dit ook maar ook hier ging het op enkele meters na mis. The Orange Glow deed ook een goede gooi echter viel het vermogen weg in de laatste meters door het net te laat terugschakelen. Bad Medicine vond ook niet het plekje om goed te scoren ondanks dat de machine aardig snel over de baan ging. De Heij kreeg in de laatste meters wat deining en verloor hierdoor kostbare meters. Voor van Heijden was het er op of er onder om kampioen te worden, helaas lukte dit net niet. Ook Gunfire wist zich helaas niet in de finale te plaatsen. Finale van vier met Black Phantom, Dn David, The Orange Glow en Wennekers. Black Phantom bleek echter oppermachtig en wist de andere drie finalisten achter zich te houden. Dn David eindigde op twee en The Orange Glow op de derde plek.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Black PhantomArie ZwijnenburgGouda105.6094.59
2D'n DavidJohan van LeerdamLopik104.0994.43
3The Orange GlowMartin HijkoopNieuwland103.9394.37
4WennekersMenno WennekersAalsmeer103.4193.89
5GrûnfretterJan BroersmaHarkema102.08
6Bad MedicineJohn KlarenbeekLunteren101.31
7IntertoySander van der LindeHei- en Boeicop101.06
8DieselrossMartin de JongNieuwland100.64
9GunfireCarles van der GunWaardenburg99.86
10Belazerus 1Tino WilbersMilheeze99.68
11Van EijdenWouter van EijdenSchalkwijk98.57
12De HeijDurk de HeijSurhuizum98.44
13Blue MickeyAlexander BerghuisNiekerk94.43


Supersport 3,4 ton promoniveau

Ook voor de onderste van de twee Supersport 3,4 ton klassen was het de laatste competitiewedstrijd. Forza Fiat had zich al verzekerd van de titel, daar onder waren het vooral twee Fords die onderling mochten gaan uitmaken wie er mee ging promoveren naar de topklasse al had de Working Power al een redelijke voorsprong op de Flying Bull. De laatste liet zijn ambities wel duidelijk blijken met een full pull, samen met The Carpenter wist deze twee als enige de 110 meter te overschrijden. Working Power deed zijn naam eer aan, de duidelijk hardwerkende Ford wist zich met een vierde afstand ook te plaatsen voor de finale, hiermee kwam de voorsprong in punten ook niet meer in gevaar en was promotie veilig gesteld. Flying Bull had in de finale een ver van perfecte run, werd eerst bijna de linker krijtlijn aangeraakt, daarna eindigde de machine vrijwel op de rechterlijn en naast het podium. Working Power wist met een goede run op zijn thuiswedstrijd de derde plaats te bemachtigen. Forza Fiat, die in de kwalificatie nog met een ietwat onrustige run de 3e afstand liet noteren zette in de finale orde op zaken. Met een afstand die 8 meter verder lag ging de 7e overwinning van het seizoen mee naar Beemte-Broekland. The Carpenter gaf echter ook een prima vervolg aan zijn full pull, maar iets meer dan een meter kwam de Zetor uit Milheeze tekort voor de eerste plaats maar met zijn derde 2e plaatst op rij is de concurrentie in de promoklasse volgend seizoen gewaarschuwd.



2018 Hoogblokland Supersport 3,4 ton Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Forza FiatEvert Jan HendriksBeemte Broekland109.60106.22
2The CarpenterJan van de WeijerMilheeze110.00104.98
3Working PowerJan Willem DonkNoordeloos106.3598.07
4Flying BullWichert Koers't Loo-Oldebroek110.0092.02
5Never SatisfiedPieter PaansWerkendam99.56
6Red IndianKees van DaalenAchterberg77.88
7Miraculous MachineJan NotenLeende25.94


Supersport 3,6 ton promoniveau

Met nog twee wedstrijden te rijden begon de Promo klasse van de 3,6 ton met nog kaarten op tafel. Natuurlijk tekende zich al een profiel voor de ranglijst maar mogelijkheden op het op te schudden waren niet onmogelijk. Na drie proeftreks was er een afstelling gevonden waar iedereen zich in kon vinden. Slachtoffer was wel een beetje Red Rhino want die was niet meer in staat om zijn poging over te doen. Een kapotte intercooler stond dat in de weg. Bassie had moeite met de balans maar dat het wel beter kon werd in de twee volgende runs getoond. Belazerus 3 Big Toy en Our Dream zette beide een degelijke FP op het scorebord. Opmerkelijk was de kwaadheid die de rijder van Gipsy King uitte door bijna zijn stuur door midden te slaan. Na navraag kwam een moedloze verklaring. De motor wilde net niet, dus ik trapte de koppeling nog wat in. Dat de tractor daarna zo begon te springen had ik niet ingecalculeerd. Een andere Inter genaamd Dont Worry deed het wel zoals gehoopt. Ook al was alles op ( grip en motorvermogen ) er stond wel een klinkende Full Pull aan het einde. De laatste die dat ook prima neerzette was Revolution. De hekkensluiter van het linkerrijtje maakte al een kunst van het optoeren op zich. Eenmaal op gang ging het vastberaden over de 110 meter. Laatste kanshebber Dynamite was eerst al zes plaatsen opgeschoven waarna het aanvankelijk weer niet lukte om op te toeren. Nadat een teamlid opmerkte dat er een kraan van de luchtkoeler nog dichtstond mocht hij met een beetje coulance van de wedstrijdleider alsnog vertrekken. Een finaleplek zat er helaas niet in. Nee, die werd verreden met een uiteindelijk licht ontevreden winnaar. Roel Janssen verloor in de finalerun ineens het vermogen door een lek in het intercooler systeem. Dat hij uiteindelijk toch eerste werd met de gereden afstand was een beetje bijzaak. Zijn verklaring: De lat ligt bij mij niet snel hoog genoeg en in de topklasse zou ik hiermee finaal afgestraft worden. De heren van Our Dream hadden deze malheur zeker meegekregen en hadden snode plannen om de afstand van de witrus te overtreffen. Zo ver kwam het niet maar ze pakten wel hun tweede zilveren plak van het seizoen. Don't Worry pakte in dat kader hun eerste brons en Revolution mocht het finalehek dichtdoen met lege handen.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn110.00101.17
2Our DreamMaikel RaatsAchtmaal110.0094.50
3Don't WorryHessel VisserStavoren110.0090.60
4RevolutionPeter BotermansHalsteren110.0086.74
5Radical RoughneckRichard van DijkHouten107.01
6Smokey DeereHenrik van EngelenElburg106.52
7DynamiteAlbert DrostHarskamp103.13
8Van DijkeJan van DijkeOud-Vossemeer102.72
9BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude93.13
10Zetor PowerEvert van PanhuisNunspeet90.52
11Red RhinoHarm GrievinkWinterswijk77.09
12Hook 'n RunBrienen den HartogWageningen59.67
13Flying WheelsJan de BruinPutten58.43
14Gipsy KingJan UbakStaphorst53.39
15TwisterLammert de ZwaanHulshorst36.35


Sport 4,5 ton promoniveau

In de competitie van de 4,5 ton Promo had de Blue Hunter al een kleine voorsprong in punten opgebouwd op de andere deelnemers, daaronder zaten 6 tractoren met onderling 7 punten verschil dus zeker met betrekking tot promotiekansen was alles nog mogelijk zoals ze dat zeggen. Onderin de klasse waren 3 tractoren de vochten om juist degradatie te ontlopen. Na twee runs werd besloten om de sleepwagen lichter te zetten waardoor uiteindelijk slechts 2 deelnemers geen full pull hadden, de rest mocht nogmaals de strijd aangaan in de finale. Echter, de Fahr Ahead die met De Groene Buffel voornaamste kandidaat was om mee te promoveren kon niet terugkeren in deze finale, na de eerste run bleek dat een gat in de cilinderkop betekende dat de Deutz noodgedwongen de strijd moest staken en dat promotie er ook niet meer in zat. Blue Hunter zette als eerste in de finale met 95,75 een goede run neer maar wat het waard was moest uiteraard nog blijken. Een paar teamleden van de Green Lightning hadden de run bekeken en hoopten met nog een paar aanwijzingen aan hun rijder de kansen te vergroten maar dit mocht niet baten, meer dan een 7e plaats zat er niet in. De afstand van Hagar was goed voor een 5e plaats, gelijk aan zijn klassering in de competitie. De Groene Buffel liet vervolgens wel duidelijk blijken dat hij een promotie zeker recht wou doen, de afstand van de Blue Hunter werd nog eens een halve meter overschreden wat goed bleek te zijn voor de overwinning. Vervolgens waren het direct na elkaar de beide machines uit Utrecht, Sjonnie en Flash die onderling moesten uitvechten wie van hun beiden moest gaan degraderen met vooraf slechts 1 punt verschil in het voordeel van de John Deere. Beide zetten hun allerbeste prestatie van het seizoen neer, waarbij Sjonnie zelfs zijn eerste podiumplaats behaalde en ook in de klasse kon blijven. Flash kwam een meter tekort, de verdienstelijke 4e plaats kon een degradatie helaas niet voorkomen. Thuisrijder Oost Blok Schok mocht als laatste in de finale nog het beste tonen van de Zetor wat een zesde plaats opleverde en een gedeelde 4e plaats met Hagar in de eindstand.



2018 Hoogblokland Sport 4,5 ton Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1De Groene BuffelDennis StroobosscherGrijpskerk110.0096.27
2Blue HunterRies van VoorthuijsenRandwijk110.0095.75
3SjonnieGert Jan ManderslootUtrecht110.0093.40
4FlashGerold de WitUtrecht110.0092.39
5HagarCor LodderZuiderwoude110.0091.91
6Oost Blok SchokGertjan den HartogHoogblokland110.0091.80
7Green LightningWouter SchipperPutten110.0090.63
8First LoveMarinus BerendsKesteren110.0090.03
9Fahr AheadAad BoersKrimpen a/d IJssel110.00DNS
10Midnight BlueHenk GerritsBemmel103.27
11Van GaalHuub van GaalAchtmaal99.38


Sport 2,5 ton topniveau

Voor Calimero was het de proeftrek op baan 2. Met een mooie run werd de sleepwagen zwaarder gezet. Adriaan had hierdoor de tweede proeftrek en liet deze afstand staan. De eerste officiele run werd gemaakt door Kleine Beer en wist niet boven Adriaan te plaatsen. Green and Yellow wist deze afstand met een paar meter te verbeteren, maar wist de Blauwe Stier wel achter zich te houden. Het gezicht van Jelle sprak boekdelen op de laatste meters van zijn run op Red Passion, maar wist wel de eerste plek af te pakken. Starfire wist hier echter nog een 3 meter bij bovenop te doen. Calimero deed de proeftrek over en wist ook deze eerste plek weer terug in handen te nemen. Adriaan deed de proeftrek over en verbeterde zijn afstand, Aftershock deed ook goede zaken maar moest in Calimero toch zijn meerdere erkennen. Small Bassie kreeg het echter niet voor elkaar, in tegenstelling door de andere Steyr in de vorm van Rednix welke zich ook in de finale mocht voegen. Bandito lukte het alleen dit keer even niet en met de laatste deelnemer in de vorm van Little Red Poison die zich wist te plaatsen voor de finale. Green Warrior II (van het gelijknamige compact diesel team) wist zich als bijschrijver ook in de finale te nestelen. Rocky was de tweede bijschrijver en kwam toch wat te kort. Met een finale van vijf (inclusief de bijschrijver) lukte het Calimero of eerste te worden gevolgd door Little Red Poison en Green Warrior II.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1CalimeroJeroen van SchaikWoerden107.03104.62
2Little Red PoisonAart de WithHagestein107.35101.31
3Green Warrior IIRobert van LaarAchterberg107.17100.47
4After ShockHerman de LeeuwHoogblokland106.9895.73
5RednixRene VliekPutten105.8495.58
6StarfireGosse KoertsKornhorn104.39
7RockyTeunis van StempvoortEde103.99
8Red PassionJelle van de RijtVenhorst101.61
9Green & YellowEddie CrumLienden100.78
10De Blauwe StierRinie van DijkHarskamp100.33
11AdriaanSteven van EdeRenswoude99.99
12BanditoHenk SchoonhovenOosterwolde (Gld)99.37
13Small BassieWilco van den BrandhofRenswoude98.17
14Kleine BeerGert ten BrummelerVinkeveen95.81


Supersport 3,4 ton topniveau

De meeste en belangrijkste kaarten lijken weliswaar geschud in de stand maar niets is absoluut zeker bleek ook nu weer. Zo wist de leider in de stand Red Pearl op een luttele 8 centimeter Golden Eagle voor te blijven in de eerste run en zo nipt een plaats in de finale af te dwingen. Net als in alle andere klassen konden de meeste deelnemers ook in deze klasse hun paardenkrachten prima kwijt op de baan al hadden ook hier een aantal deelnemers last van ernstige koersproblemen. Grootste slachtoffer hiervan was Spetsnaz, de Belarus moest stevig corrigeren om niet links de baan uit te gaan, de laatste plaats was zijn deel. Bovenin mocht merkgenoot 4rus het samen met de andere in de top 4 uitvechten in de finale. De top 3 bleek echter ook hierin nog net te hoog, Red Pearl moest na twee overwinning op rij relatief veel toegeven op de beide Fiats in de finale. De beide streekgenoten bleven op slechts een kleine 40 centimeter van elkaar steken in het voordeel van Sprenkels. De eindstrijd in Halsteren lijkt voor sommige wellicht nog een formaliteit maar het beloofd zeker op de baan nog op een mooie manier te worden beslist.



2018 Hoogblokland Supersport 3,4 ton Top


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1SprenkelsRichard SprenkelsKlein Zundert105.8298.93
2De BeerArjen de BeerOudenbosch108.5098.56
3Red PearlGerbrand RoelofsenHarskamp100.7493.14
44rusHenri TuenterTerborg104.0284.58
5Golden EaglePieter van MoortNunspeet100.66
6Dancing on Wheels (Reloaded)Albert KinStaphorst97.08
7Forever BlueHenk DonkersteegKootwijkerbroek96.76
8Orange AdventureJan van BaarWestbeemster93.08
9Swedish LegendNick RasenbergMade91.81
10Moody BlueArno WennekersLisserbroek88.02
11SpetsnazWilliam PullensHeusden69.03


Sport 4,5 ton topniveau

De sportklasse blijft in de top toch een Ford aangelegenheid. De enige die nog een beetje aansluiting had tot vandaag was Passion for Power. Alleen sloeg in Hoogblokland het pechduiveltje toe in de versnellingsbak. De Blauwe Kreij had daardoor de tweede proeftrek en nam het besluit om de afstand te laten staan. Helaas was dit niet genoeg voor een tweede optreden. MTX schakelde een stuk eerder terug en of dat de oplossing was weet niemand maar voor hem sorteerde het wel in een finaleplek. De dikste John Deere motorkap in het circuit genaamd Brother Deere, had duidelijk een tekort aan grip voor een goed resultaat. Iets waar ook Gas d'r Bi-j last van had en zeker met 1 wiel aandrijving kom je te kort op dit niveau. Met een bijna zekerheid was daarmee ook de degradatie voor komend seizoen onafwendbaar. Competitieleider Henk de Ridder reed met zijn Bull's Eye met de bekende woeste blik de verste kwalificatieafstand tot dan toe. Nadat Blue Force een finaleplek afdwong door die afstand bijna te evenaren kwam de laatste Ford voor de Take it Easy sleepwagen. Het was Wouter Peelen zelf die de Blue Risk als enige ruim over de full pull lijn parkeerde. Hiermee was de toon gezet voor de eindstrijd. Een finale van vier met louter alleen blauwe tractoren. MTX opende met een strakke run die aan het eind nog wel een flinke koerscorrectie had. Bulls Eye had alles scherp in het vizier maar het was uiteindelijk de eerste keer dit seizoen dat er geen beker mee naar huis ging. Blue Force deed dat wel met een prima run met vermogen te over wat een derde plaats opleverde. Er stond vandaag echter geen maat op de Blue Risk. Aan het einde van de baan ging de tractor nog nijdig rechtsaf maar het kon niet voorkomen dat de dagwinst daarmee was gepakt.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue RiskWouter PeelenHarskamp110.00119.05
2MTXMark HendriksElsendorp108.01113.80
3Blue ForceHenri van RoselaarPutten107.59113.32
4Bull's EyeHenk RidderOldekerk108.84111.21
5Baby KreijMichel de KreijHoogblokland103.06
6Van DijkHans van DijkZeeland101.23
7De Blauwe KreijRobert de KreijHoornaar100.89
8Red ExpectationCor BraakmanLaren (Gld)96.18
9Brother DeereDirk SchipperPutten93.23
10Gas d'r Bi-jHans KesterIJsselstein91.38
11Passion for PowerJan RoseboomEde7.94


9 ton standaard

Na de Farm Stock klassen was het op baan 1 tijd voor de standaardklasse 9 ton. Deze gold ook als loonwerkersklasse waarbij de afstanden van de tractoren van hetzelfde bedrijf bij elkaar werden opgeteld om zo de sterkste loonwerker te kunnen bepalen. Met soms hele geringe onderlinge verschillen maakten de deelnemers er een mooie strijd van waarbij sommige deelnemers in de laatste meters nog in een rustige driftbeweging de hele baan overstaken. De grootste beker ging naar Arne van den Oever met de Fendt 820, gevolgd door de Fendt 716 van Teus Oskam. De derde plaats was voor Wim Kool met de Case International 1455.


2018 Hoogblokland Standaard 9,0 ton



Supersport 3,6 ton topniveau

Groene aardbei proeftrek nieuwe propullers. Ging niet zoals gehoopt. Proud Eagle deed het beter maar de afstelling stond nog niet lekker de run van Sixfighter was een en al onbalans. Green Star wist wel goede zaken te maken voor het aanwezige Simply Greene publiek. Helaas sneuvelden Triple X en The Red Bunny met motor pech. Buiks wist zich ook zeker te stellen van een finale plek naast Green Star. De Groene Aardbei kwam voor zijn proeftrek terug, maar gooide de koppakking eruit bij de start. Proud eagle deed de proeftrek over met succes en mocht zich ook bij de finalisten scharen. Bad Romance deed ook goede zaken en mocht zich ook als finalist gaan rekenen tot nu toe. Builders Toy leek goed op weg, maar helaas waaide de machine uit. Green Bullet had ook een verre van ideale, maar wist toch kostbare punten te winnen. Blue Tiger wist zich helaas niet te plaatsen voor de finale en waaide Cobra XL al vroegtijdig uit. Born in the USA, Ron Deere, Struis en Freek waren bij schrijvers, maar kregen zich op Ron Deere na niet geplaatst als finalist. Green Star was de eerste en zette een pittige distance to beat neer. Buiks was de volgende maar bleef onder deze afstand. Ook Proud Eagle wist er niet aan te komen en was het aan Bad Romance om het te proberen, wat helaas ook niet lukte. Ron Deere mocht voor de dagprijs nog een gok wagen en won met overmacht. Plaats een voor Ron Deere, gevolgd door Green Star en Bad Romance.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Ron DeereRon PoppelaarsZundert107.18100.91
2GreenstarTheo PellegromMeteren106.4293.07
3Proud EagleReinier SundermeyerVoorst102.6490.34
4Bad RomanceJos KonijnLunteren103.5389.32
5BuiksStef BuiksRijsbergen104.5788.67
6Born in the USAHans HeesakkersMariahout97.68
7FreekJan van MourikDe Glind96.12
8Blue TigerJohan MullerHalsteren96.09
9Green BulletLuchel HofstedeStaphorst86.15
10Six FighterArjo HardemanEderveen84.00
11StruijsPascal StruijsSchijf62.37
12Builders ToyJan GeertseVrouwenpolder61.50
13Cobra XLPaul BeniersGemert46.70
14The Red BunnyJoan de VisserAagtekerke43.24
15De Groene AardbeiRinie OvereemEde26.13
16Triple XBart BotermansHalsterendisk


11 ton standaard

De aller zwaarste klasse in Hoogblokland werd op het podium een Lexmonds onderonsje. Bert Kok bleef een kleine meter onder de full pull lijn steken waarmee de onderste trede van het podium voor hem was weggelegd. Zijn broer Hanco mocht met Arnoud Sterk in de finale nogmaals aanhaken om de twee andere bekers te verdelen. Met slechts 14 cm verschil moest Arnoud toch zijn meerdere erkennen in de oudste van de gebroeders Kok.


2018 Hoogblokland 11 ton



Supersport 4,5 ton topniveau

Met drie afzeggers en 1 bijschrijver kwam het totaal van de koningsklasse op 11 tractoren. Het was White Shadow die daarbij de sleepwagenafstelling mocht testen. Dat lukte maar ten delen want de dikke Case kwam niet lekker weg. Publiekslieveling Simply Green deed dat wel en zette een stevige 109 meter op het bord. De sleepwagen bleef staan en dus hadden de Zuid-Hollanders twee run om te kijken of dit genoeg was. Up and Down volgde met ruim 103 en daarna was het Secret of the Valley die dik 102 meter liet noteren. Dus was toen het moment gekomen dat de beginvlagger de heren van Simply aan de tand voelde. Het antwoord was volgens commentator Arco Sterk het meest besproken moment van Hoogblokland."Ze doen hem over ?!" was de verbaasde en wel zekere uitspraak van de sfeermaker. Opmerkelijk was het zeker. Nadat Red Impact onder de 109 meter bleef steken werd dit nogmaals bevestigd. Great Experience had duidelijk zijn dag niet en kon zich niet meten met de "grote". Ook Steel to Steal hadden we wel eens beter zien presteren. Natuurlijk is de baan voor iedereen dezelfde maar niet iedereen kan op de zelfde manier overweg met de ondergrond. De vrij harde baan was voor laatste starter The Mystery geen enkele belemmering om de enige full pull te laten noteren. Waar de tractor eerste nog 6 plaatsen op moest schuiven vanwege een onwillige prise-as rem. Nu was er geen kruit gewassen tegen de Valtra. De finale werd geopend door Red Impact die gegokt had om hoog weg te rijden wat als gevolg geeft dat de motor ineens instort. Het was uiteindelijk goed voor brons. Tweede starter Peeters had nog geen eens een superbalans maar zette de sleepwagen uiteindelijk wel het verste weg. Simply Green kon in de finale totaal niet vinden waar naar gezocht werd. Weinig grip, geen balans en de koers was ook niet optimaal. Daardoor kon het gebeuren dat de vierde plaats het hoogst haalbare was voor de dag. The Mystery zette zich tenslotte 2 centimeter voorbij de Red Impact wat een prima zilveren beker opleverde. Hiermee kwam een einde aan twee dagen Truck en Tractor pulling in optima forma. Met een dikke pluim aan de organisatie die een goed staaltje werk had geleverd.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1PeetersErik PeetersHoeven108.66101.44
2The MysteryMartien van den BergWekerom110.0096.71
3Red ImpactHenri VersluisZijderveld108.6996.69
4Simply GreenLaurens den BoerMolenaarsgraaf108.6492.59
5Up and DownArjan BloemertStaphorst103.31
6Secret of the ValleyJurrien van de GeerOverberg102.33
7Great ExperienceWilco van LaarOverberg98.76
8White ShadowGerard SikesYsselsteyn98.49
9Red DreamLaurens van VuurenStreefkerk97.59
10Steel to StealGerrit BisschopRouveen95.75
11Van StappustGerard HofstedeStaphorst93.03