x
x
x
x

Nieuws 2019
FarmStocks

Erichem vrijdagavond : Geweldig !

31-05-2019

Je zou bijna zeggen dit is tractor pulling zoals het bedoelt is. Een prachtige avond met fantastische banen, volle tribunes en een wedstrijd om van te smullen. De Betuwe was 'the place to be' op de laatste avond in Mei, zoveel was zeker. Het was wel een drukke avond in alle opzichten. Iedereen moest keihard aan de bak om dit te bereiken. Maar dan heb je ook wat.

Tekst: Ellen de Heus & Patrick van Niekerk. Foto's en film: Ellen de Heus


Sport 2,5 ton promoniveau

In de sport 2.5 ton Promo was het Bad Medicine die een verrassende afstand liet noteren in de eerste omloop, wat een eerste finaleplek van dit seizoen opleverde. Zoals bijna altijd werd ook hier het verschil gemaakt in de details. De laatste meters waren weer van groot belang. Buiten de man uit Lunteren waren het de gevestigde namen die de finale bezette. Je kunt niet altijd zes gooien en dat gold zeker voor Grünfretter en Belazerus 1 want die hadden het duidelijk niet naar hun zin op de zware Betuwse klei. Ook Rocky had het zwaar en viel net buiten de finale. Daarin was het Wennekers die bijna 103 meter liet noteren. Een afstand die achteraf gezien voor de rest een brug te ver was. Alleen Green Warrior II kon nog een beetje in de buurt komen. Alleen toen de pk's waren opgebruikt was het zwart wit geblokt nog net niet bereikt. Bad Medicine was in de finale lastig op koers te houden en dat kost meters. Meer dan een derde plaats zat er dan ook niet in.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1WennekersMenno WennekersAalsmeer106.95102.91
2Green Warrior IIGerard van LaarAchterberg106.69100.65
3Bad MedicineJohn KlarenbeekBarneveld106.9098.56
4Kleine BeerGert ten BrummelerVinkeveen107.4596.18
5DieselrossMartin de JongNieuwland105.67
6RockyTeunis van StempvoortEde103.36
7GunfireCarles van der GunWaardenburg102.50
8IntertoySander van der LindeHei- en Boeicop100.13
9D'n DavidJohan van LeerdamLopik99.36
10Belazerus 1Tino WilbersMilheeze99.35
11Small BassieWilco van den BrandhofRenswoude97.60
12GrûnfretterJan BroersmaHarkema95.30
13The SheriffMartijn VisscherRouveen95.11
14Red DiamondMijndert DorrestijnGeldermalsen92.87
15Black PhantomArie ZwijnenburgGouda91.57
16Van MiddelkoopKevin van MiddelkoopAmeide76.99
17Il ToroKees van RoekelAchterberg0.16


Supersport 3,4 ton promoniveau

De tweede promo klasse van de avond was het de beurt aan de grootse 4 cilinders. Ondanks dat de sleepwagen mild was afgesteld leek Bieshorst Power zich op de baan te hebben verkeken. Voor het eerst dit seizoen bleef een finaleplek een illusie. Het niveau ligt dicht bij elkaar en dat kwam wel uit in de finale. Moody Blue koos daarin een baan langs de rechterkant alleen werd aan het eind het differentieel flink getest. Toch was het resultaat een keurige derde plaats. Flying Bull trok ook naar rechts maar kwam wel een stukje voorbij de vlag tot stilstand. Miraculous Machine zette zich precies tussen de twee andere Fords in en ging met zilver terug naar Leende. Voor Never Satisfied waren de prijzen helaas al verdeeld en deze moest genoegen nemen met de altijd discutabele vierde plaats.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Flying BullWichert KoersKamperveen110.0099.08
2Miraculous MachineJan NotenLeende110.0097.16
3Moody BlueArno WennekersLisserbroek110.0095.77
4Never SatisfiedMijnard AlblasWerkendam109.5494.71
5Bieshorst PowerRichard LuesinkHalle105.93
6Red IndianKees van DaalenAchterberg105.63
99The CarpenterJan van de WeijerMilheezeDNS


Supersport 3,6 ton promoniveau

Nadat de fruitteelt klasse een plaatselijk onderonsje had uitgevochten was het tijd voor de zwaarste supersport klasse van de avond. Deze viel ter eer aan de 3600 kilogram promo's. Het was Blue Power die in de proeftrek een lastig begin had met flink warme koppeling. Nadat Green Bullet eens flink ging bokken na de start had de wedstrijdleider nog geen info over de afstelling van de Big Benz. Dat kwam wel nadat Radical Roughneck even knap op het gas ging staan. Een lekkere FP en de wagen bleef zo staan. Dat het een lastige en soms harde baan was kon je zien aan het wegtrekken van de machines. Toch was de baan ook vreselijk taai want sommige deelnemers verslikte zich in het vermogen wat nodig was om naar het eind te rijden. Revolution die tegenwoordig met een groene kap rijd is nog prima te herkennen aan het typische optoeren. Er volgde een uitstekende run met een finaleplek als gevolg. Tot die finale kwam ook knap Ron Deere. Een lichte deining in de machine leek voortijdig roet in het eten te gooien maar de ervaren chauffeur trok 'm keurig door naar finaleland. Blue Brother uit Oud-Vossemeer maakte het kleurenpallet uitstekend vol voor de finale. De blauwe tractor uit de Ford stal liet de tweede FP van de klasse noteren. In die finale was de rode Inter die de eerste afstand neer zette. Met een eerste en nu al een tweede zilveren plaats zorgde die voor een keurig gemiddelde. Revolution ging had op het krijt af en koos de spreekwoordelijk eieren voor het geld. Helaas bleek dit achteraf niet meer dan de vierde plaats te zijn. Ron Poppelaars probeerde de verste afstand neer te zetten maar kreeg last van een groeiend wiel. Daar waar juist bij Peter de Hond zijn imago groeide. Er stond geen maat op de Blue Brother en met een magistale run pakte hij overtuigend het goud.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue BrotherPeter de HondOud-Vossemeer110.00103.12
2Radical RoughneckAdriaan van DijkHouten110.00101.47
3Ron DeereRon PoppelaarsZundert104.1999.68
4RevolutionPeter BotermansSteenbergen106.3997.54
5Smokey DeereWilrik de GrootDoornspijk101.32
6DynamiteAlbert DrostHarskamp100.80
7BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude99.57
8Don't WorryHessel VisserStavoren95.84
9Gipsy KingJan UbakStaphorst94.57
10Triple XBart BotermansOud-Vossemeer92.65
11Hook 'n RunBrienen den HartogWageningen58.80
12Blue PowerWilliam KikNieuwerkerk40.70
13Green BulletLuchel HofstedeStaphorst37.64


Standaard XL

3 deelnemers stonden er op de startlijst en je zou denken, ze rijden allemaal finale dan. Helaas was dat niet zo want The Beast reed zijn eerste run 96.21 meter. Gelukkig mocht hij in de finale ook nog mee rijden buiten mededinging. De finale die ging dus tussen Power Deere en Magnum. Power Deere reed in zijn kwalificatie 101.07 meter en in de finale kwam hij maar liefst tot 103.58 meter . Magnum reed in de eerste run een overtuigende full pull, maar moest in de finale het hoofd buigen voor de groene want 100.65 meter was goed voor een 2e plaats.
2019 Erichem Standaard XL


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Power DeereAalt Jan HolstegeT harde101.07103.58
2MagnumPedro ZandbergenOldebroek110.00100.65
3The BeastBas van ZantenZegveld96.21


Sport Trucks

In de eerste omloop was het pech voor van Bentum, hij blies een turbo op bij 57.92 meter. Van Dodeweerd rijdt sinds kort met een nieuw motorblok en bij de 97.43 meter was het klaar voor de rode Daf, de olie liep er uit en ze werden afgesleept. Shavepower kwam niet zo makkelijk weg en 101.38 meter konden we noteren. De overige 6 deelnemers reden allen een full pull en toen kon de finale beginnen. Team Versteeg is minder alert dan de voorgaande jaren en 100.38 meter was zijn afstand, Iron Man begint het weer leuk te vinden en kwam 9 cm verder dan zijn voorganger. Double Trouble zag het aan en reed met 102.66 meter beide volvo s voorbij. Smokin Griffin had een mooie eerste run maar nu naar het leek een te lage versnelling gezien de 89.09 meter. P. Bos veevoeders had in de eerste run te maken met een los geschoten slang, dit euvel kon verholpen worden en met de finale liep het kleine gele Dafje weer zoals het hoort en 102.08 meter werd genoteerd. Dan de winnaar van de voorgaande 2 wedstrijden Bad Bull, ook nu weer goed bij de tijd, goed opgelet en 106.73 meter bleek goed te zijn voor de overwinning in Erichem.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Bad Bull110.00106.73
2Double Trouble110.00102.66
3P. Bos veevoeders110.00102.08
4Iron Man110.00100.47
5Team Versteeg Uddel110.00100.38
6Smokin' Griffin110.0089.09
7Shave Power101.38
8Van Dodeweerd97.43
9Van Bentum57.92


Supersport Trucks

14 deelnemers aan de start en Green Bull (37.27 meter) Trek Mack (80.14 meter) van Heugten (91.96 meter) Down to Earth (95.25 meter) en TV Kar ( 95.32 meter) vormden de achterhoede. De overige deelnemers wisten zich te kwalificeren voor de finale. Blue Legend mocht de spits afbijten en gezien zijn afstand van 94.59 meter bleek de sleepwagen echt fors aangepast te zijn. Veel kilo s aan gewicht van de Take it Easy waren op de Big benz geknoopt en de trucks moesten echt aan de bak. VDB Staalbouw kwam tot een afstand van 80.17 meter en van Vlastuin agro wist de kar maar liefst 109.00 meter ver te trekken. Volvo F16 Harskamp maakte aan het einde van de run wat rare bokkesprongen maar dat hielp ze niet verder dan 77.94 meter, Dark Tornado de MAN uit de betuwe deed het met 85.32 meter boven verwachting. White Horse daar werkte de koppeling niet mee gezien de score van 31.44 meter en Grey Thunder was met 76.30 best tevreden. Dan het Kanon Rhinorocket, weer lieten ze een machtige run zien maar helaas gingen ze over de witte lijn en volgde er een diskwalificatie. Toen was het alleen Iron Horse nog die kans maakte op de overwinning. Helaas was dit een mindere run dan de vorige en met 92.91 meter kwam Jos Rietveld toch op het podium te staan naast van Vlastuin agro en Blue legend.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Van Vlastuin Agro110.00109.00
2Blue Legend110.0094.59
3Iron Horse110.0092.91
4Dark Tornado110.0085.32
5Vdb Staalbouw110.0080.17
6Volvo FH16 Harskamp110.0077.94
7Grey Thunder110.0076.30
8White Horse IX110.0031.44
9IVS RhinoRocket110.00DISK
10TV Kar95.32
11Down to Earth 95.25
12Van Heugten Transport91.96
13Trek Mack80.14
14GreenBull37.27