x
x
x
x

Nieuws 2019
FarmStocks

Buiks was groots in Erichem

01-06-2019

Stef Buiks was op de zaterdagwedstrijd in het Betuwse Erichem de grote man. In de supersport 3.6 ton (top) reed hij zijn concurrenten volledig zoek. In zijn klasse worstelden ze allemaal met de kleibaan terwijl de Brabander met de Fiat 1300 fluitend naar een full pull reed. In al de 14 klassen werden op de 2 kleibanen een mooie strijd geleverd. Ondanks dat de zon volop scheen bleven de banen in goede conditie en daarvoor verdienden de baanmedewerkers een pluim. Mede daardoor konden Rising Star en Herbie een aantal flitsende demonstratieruns maken.

door Dictus Hoeksma


Sport 2,5 ton topniveau

In de 2.5 ton (top) werden de meeste brokken gemaakt. Zowel De Landini als De Blauwe Stier eindigden hun run met een rammelende aandrijflijn. Was het bij Landini de versnellingsbak, bij de Ford 6600 had het meer van achterasproblemen. "We hopen dat het de kroon en pignon zijn want dat hebben we wel liggen. Anders kan het wel eens lastig worden om er volgende week weer te staan", zo gaf het team te kennen. Sneuvelde Wouter van Eijden al in de kwalificatie, Rinie van Dijk pas in de finale en dat scheelt toch een flink aantal punten voor het klassement. Ze werden nog geholpen door een 'foutje' van Jelle van de Rijt die het gas van Red Passion net te laat dichttrok en een voorwiel op de kalklijn zag belanden. Diskwalificatie dus. Starfire boekte zijn eerste verlies van dit seizoen. Gosse Koerts moest het afleggen tegen de MF van Jeroen van Schaik, maar blijft koploper in het klassement.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1CalimeroJeroen van SchaikWoerden101.8395.07
2StarfireGosse KoertsAugustinusga102.4693.81
3De Blauwe StierRinie van DijkKootwijkerbroek104.5092.18
4Red PassionJelle van de RijtVenhorst104.46DISK
5Little Red PoisonAart de WithHagestein101.52
6The Orange GlowMartin HijkoopNieuwland100.55
7RednixRene VliekPutten99.61
8AdriaanSteven van EdeRenswoude98.44
9BanditoHenk SchoonhovenOosterwolde 97.39
10After ShockHerman de LeeuwHoogblokland97.33
11Green & YellowEddie CrumAchterberg96.55
12De LandiniWouter van EijdenSchalkwijk94.79


Sport 4,5 ton topniveau

Henk Ridder dacht met dik 109 meter in de proeftrek genoeg te hebben voor een finaleplaats. Dat bleek een misvatting want de één na de ander reed zijn Bull's Eye voorbij en zette een full pull op het scorebord. Zes in totaal en dat was een dure misrekening voor de runner up in het klassement. Gelukkig waren het niet enkel Fords die in de finale streden om de hoogste eer. Passion for Power zette de toon in de pull off en Jan Roseboom perste alles uit de Valtra. Het was niet genoeg om MTX achter zich te houden. Op Wouter Peelen stond weer eens geen maat en met Blue Risk werd de rest verpulverd. Hans van Dijk moest zo op het oog flink toegeven op Peelen maar het was wel genoeg voor een tweede plaats. Een mooie opsteker voor de Brabanders. Bij De Groene Buffel waren ze al blij met een finaleplek en alles wat ze meer wonnen dan een zesde plek was meegenomen. Het zou een vijfde worden voor de Groningers want De Blauwe Kreij kwam niet aan de afstand van de John Deere.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue RiskWouter PeelenHarskamp110.00100.19
2Van DijkHans van DijkZeeland110.0097.00
3MTXMark HendriksElsendorp110.0095.96
4Passion for PowerJan RoseboomLunteren110.0094.38
5De Groene BuffelDennis StroobosscherNoordhorn110.0088.26
6De Blauwe KreijRobert de KreijHoornaar110.0087.14
7Bull's EyeHenk RidderOldekerk109.47
8Blue HunterRies van VoorthuijsenRandwijk108.81
9Blue ForceHenri van RoselaarPutten108.33
10Red ExpectationCor BraakmanLaren (Gld)107.00
11Gas d'r Bi-jHans KesterIJsselstein106.48
12Baby KreijMichel de KreijHoogblokland101.46


Supersport 3,4 ton topniveau

In de 3.4 ton supersport (top) ging het meteen in de eerste proeftrek al mis voor De Beer. Of het de koppeling of versnellingsbak was werd niet duidelijk, maar dat de wedstrijd voorbij was voor Arjen de Beer was wel duidelijk. Daarmee verloor de koploper flink wat punten en zou Red Pearl aan zich voorbij zien gaan. Deze Valtra was weer ouderwets goed bezig en sleurde de overwinning naar zich toe. Met een mooie sleepwagenafstelling, wat overigens in alle klassen het geval was, eindigden ze in de kwalificatie bijna allemaal tussen de 100 en 110 meter. In de pull off werd dus het verschil gemaakt. Golden Eagle zette een puike run neer, iets dat 4Rus in zijn tweede run duidelijk minder goed deed. De Belarus liet het bij de start liggen, iets dat Dancing on Wheels beter deed. Met veel wielspin greep de International uit Rouveen de tweede plaats. De eerste plaats ging zoals gezegd naar Harskamp.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Red PearlGerbrand RoelofsenHarskamp107.63100.05
2Dancing on Wheels (Reloaded)Albert KinRouveen107.7395.66
3Golden EaglePieter van MoortNunspeet107.5294.14
44rusHenri TuenterTerborg108.2686.63
5Forza FiatEvert Jan HendriksBeemte Broekland106.40
6SprenkelsRichard SprenkelsKlein Zundert105.67
7Forever BlueHenk DonkersteegKootwijkerbroek104.83
8Working PowerJan Willem DonkNoordeloos103.07
9Orange AdventureJan van BaarWestbeemster100.11
10SpetsnazWilliam PullensHeusden100.07
11Swedish LegendNick RasenbergMade95.35
12De BeerArjen de BeerOudenbosch43.19


Supersport 3,6 ton topniveau

De supersport 3.6 ton (top) was de meest opmerkelijke klasse van de dag. Bijna allemaal hadden ze moeite om het vermogen goed weg te zetten. Na een drietal proeftreks stond de sleepwagen goed, althans dat dacht de wedstrijdleiding. Achteraf gezien hadden ze het bij het rechte eind want een full pull was wel degelijk mogelijk, alleen wist bijna niemand wat de sleutel tot dat succes was. De tractoren gingen tot op het tandvlees, maar in de buurt van de 100 meter kwamen ze niet. Proud Eagle draaide een steekas kapot en Builders Toy begon zo hard te bokken dat de achterwielen los van de baan kwamen. Foute boel dus. Koploper Bad Romance reed de proeftrek over in een hogere versnelling, al bleek dat weinig te helpen. Ook Blue Tiger boekte in zijn tweede run weinig vooruitgang. Stef Buiks was de derde die zijn proeftrek over deed en die ging in fabelachtige stijl over de baan naar een full pull. Het kon dus wel! De Fiat motor gaf geen krimp, daar waar anderen zieltogend onderuit gingen. Stef zei weinig te hebben veranderd aan de afstelling. Six Fighter vocht zich naar het podium en dat zal rijder Gerard Hardeman goed hebben gedaan want het ging de laatste jaren niet altijd crescendo. De Puller 2000 banden van De Groene Aardbei deed de John Deere in mooie balans over de baan gaan en dat leverde ook een plaats op het ereschavot op. Stef Buiks stond echter op het hoogste treedje en gezien de grote voorsprong hadden de nummers 2 en 3 uit eerbied eigenlijk naast het podium moet staan....


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1BuiksStef BuiksRijsbergen110.00
2De Groene AardbeiHenri OvereemEde98.31
3Six FighterArjo HardemanOverberg97.21
4Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn96.40
5The Red BunnyJoan de VisserAagtekerke95.98
6FreekJan van MourikDe Glind95.43
7GreenstarTheo PellegromMeteren94.82
8Blue TigerJohan MullerHalsteren94.50
9Bad RomanceJos KonijnEderveen92.90
10Cobra XLPaul BeniersAarle-Rixtel90.49
11Builders ToyStefan LouwerseVrouwenpolder40.79
12Proud EagleReinier SundermeyerVoorst39.67


Supersport 4,5 ton topniveau

Het grote geweld stond aan het eind van de dag geprogrammeerd. In de eerste ronde werden er 2 full pulls getrokken. Een mooie afstelling dus. De beide teams op de brede pullerbanden Red Devil en Red Impact boekten vooruitgang in hun zoektocht naar de juiste bandenspanning en versnellingskeuze. Bij The Mystery en MeterVreter had de motor er geen zin in. Bij laatstgenoemde was de gebalde vuist op het spatbord veelzeggend over de gemoedstoestand. Het loopt dit jaar nog niet bij de John Deere. Steel tot Steal ging het met het overrijden van de proeftrek proberen in een lagere versnelling. Veel soelaas bracht het niet, zo constateerden de teamleden nadien ook. Met vier finalisten stond het publiek nog een mooie afsluiter te wachten en ze werden beloond! Simply Green opende het bal met een geweldige run die op 111 meter eindigde. Laurens den Boer legde de lat meteen flink hoog. Bij Van Stappust zag het er lang goed uit. In de buurt van de 100 meter raakten de wielen echter ineens de grip kwijt en vond Gerard Hofstede zijn Waterloo. Eddy van Eekelen hield rechts aan en ontweek daarmee de zwakke plek. De motor kon het op het eind echter niet meer bolwerken en daardoor bleef de oldtimer John Deere buiten bereik. Daar kon Geert de Heus ook niets aan veranderen. Hij koos de linkerkant van de baan. Gegokt en verloren want hij bleef net achter Van Stappust steken en daarmee was de strijd gestreden. Wedstrijdleider Bert de With sprak van een mooie afsluiter van het weekend. "De baanwerkers hebben goed werk gedaan want ondanks de felle zon bleven de banen tot het eind goed vochtig." Een mooi compliment voor een stel harde werkers.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Simply GreenLaurens den BoerMolenaarsgraaf110.00111.41
2PeetersErik PeetersHoeven110.00104.65
3Van StappustGerard HofstedeStaphorst105.77102.45
4Secret of the ValleyGeert de HeusOverberg109.30102.10
5Great ExperienceWilco van LaarOverberg102.99
6Steel to StealGerrit BisschopRouveen96.31
7White ShadowGerard SikesYsselsteyn95.62
8Red ImpactHenri VersluisZijderveld92.03
9Red DevilWim HendriksenRuurlo91.50
10Red DreamLaurens van VuurenStreefkerk90.52
11MeterVreterHenk WesterinkOldebroek77.01
12The MysteryJan OvereemWekerom48.96


Sport 4,5 ton promoniveau

Menigeen ging in de sportklasse 4.5 ton (Promo) door de 100 meter en dan wordt het spannend wie wel of niet door mag naar de finale van vier. Midnight Blue en Oost Blok Schok zaten op een centimeter van elkaar dus daar kon niemand tussen komen. Ze gingen beiden naar de pull off, mede omdat koploper Just Blue te laat terugschakelde en een finaleplek verspeelde. Full Speed kwam door koppelingsproblemen helemaal niet in het stuk voor. Ook Hot Pepper heeft het wel eens beter gedaan. Want de Fendt had zo'n onbalans dat de achterwielen los kwamen en dan is van het gas de enige remedie om erger te voorkomen. Won Henk Gerrits in de kwalificatie met 1 centimeter van Nico Grootendorst in de pull off verloor hij met 25 centimeter van de Zetor. Red Explosion wipte Midnight Blue van het podium maar moest buigen voor Huub van Gaal die in de 1e ronde al bewezen had de beste te zijn.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Van GaalHuub van GaalAchtmaal110.0099.83
2Red ExplosionMathijs BouwHarskamp105.2297.37
3Oost Blok SchokNico GrootendorstHoornaar105.6196.34
4Midnight BlueHenk GerritsBemmel105.6296.09
5HagarCor LodderZuiderwoude105.21
6Green LightningBart PluggePutten104.32
7SjonnieGert Jan ManderslootUtrecht102.08
8Just BlueRonald van de WerkenSleeuwijk101.09
9FlashGerold de WitUtrecht98.54
10Lucky Luc ReloadedLuc RooversSprundel96.28
11Waldbroezer 2.0Frederik ZijlstraAugustinusga94.31
12Hot PepperGerlant MouwSpeuld61.00
13Full SpeedBert KooijLeerbroekHP


Sport 4,5 ton beloftenniveau

De 4.5 ton sportklasse (Beloften) moest het zonder finale stellen. Strijder had een beste balans en ging als enige over de 100 meter. Bij DieselDrost zag het er veelbelovend uit totdat de Fendt motor het voor gezien hield. Een goede balans zorgde ervoor dat True Power de Secret Power een plekje op het ereschavot deed zakken. Runner up First Love kreeg teveel last van differentieelwerking en morste daardoor dure punten.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1StrijderHan LijbersRandwijk101.62
2True PowerJohan van de WesteringhAchterberg98.17
3Secret PowerJanine van VeldhuizenEde97.26
4Green MysteryMarien de BruijnNoordeloos93.28
5Old Green WorkerBen SlijkhuisSpeuld93.11
6First LoveMarinus BerendsKesteren92.56
7DieselDrostNico DrostKootwijkerbroek70.37


Supersport 3,6 ton beloftenniveau

In de 3.6 ton supersport (Beloften) was Pascal Struijs degene die de meeste aandacht naar zich toe trok. Het optoeren van de John Deere duurde extreem lang en dat zorgde in beide runs voor een waar rookgordijn. Uiteindelijk kwam hij toch uit de rook tevoorschijn en zette 2 daverende runs neer. De inspanningen leverden de Brabander een eerste plaats op. Hij zei het er warm van te hebben gekregen en de koppeling ook. De oorzaak was het warme weer en daardoor te weinig zuurstof in de lucht. "Deze winter in Etten Leur was ik zomaar weg, dus het kan wel snel." Witte rook was er ook bij Zetor Power al leverde dat geen meters op. Twister deed het een stuk beter. Met 2 runs kon eindelijk de nieuwe vooras vering goed getest worden. Red Rhino ging in de eerste run als de brandweer, maar liet het in de finale liggen. Daar kon La Piccola niet voldoende van profiteren en bleef net buiten het podium. Een springerige run van Born in the USA deed Giel Rompen struikelen als klassementsleider. Struijs neemt zijn plaats in.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1StruijsPascal StruijsSchijf100.71101.84
2TwisterLammert de ZwaanHulshorst108.1898.87
3Red RhinoHarm GrievinkWinterswijk110.0094.31
4La PiccolaTjeerd ZijlstraAugustinusga105.3292.54
5iowa's PullerLaurens LageschaarZieuwent98.44
6Keep DreamingTonnie MoerlandSint Philipsland 95.36
7Van DijkeJan van DijkeOud-Vossemeer95.08
8Born in the USAHans HeesakkersMariahout93.66
9Flying WheelsJan de BruinPutten91.26
10SupermanBart van EngelenDoornspijk54.11
11Zetor PowerEvert van PanhuisErmeloHP


Supersport 4,5 ton promoniveau

Black Nightmare opende de 4.5 ton supersport (Promo) en Gerard Hopmans liet de proeftrek van de fraaie Case-IH staan. Black Magic was zijn andere troef. In een spectaculaire run ging de John Deere voorbij de full pulllijn. Echter op het eind stonden de wielen stil terwijl de motor volgas draaide en dat duidde op koppelingsproblemen. Tot een finalerun kwam het dan ook niet meer. Up and Down leek te hoog geschakeld want de motor kwam bij 100 meter in ademnood. Gelukkig was het genoeg voor een finaleplek. Arjan Bloemert zou dat met een ruk aan de ketting kunnen afhandelen want hij was de enige die aanhaakte, maar dat is zijn eer te na. De Staphorster maakte er een volwaardige finalerun van en pakte zo de volledige 20 punten. Wild Pirate en Bruggeman verslikten zich in de baan terwijl Maximum Massey flink last had van onbalans.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Up and DownArjan BloemertStaphorst102.23110.00
2Black MagicGerard HopmansWouw110.00DNS
3Black NightmareGerard HopmansWouw78.45
4BruggemanBjorn BruggemanBroekland62.33
5Wild PirateArrie van de LagemaatLunteren59.99
6Maximum MasseyRolf BouwmansBakel50.21


Light Compact Diesels

Bij de Light Compact Diesels ging de helft een ronde verder. Topspin ging met te weinig toeren weg terwijl de Mercedes motor van Green Warrior het verzet niet aan kon en onderuit ging. O Blixum bleef wel op toeren maar leek weinig grip te kunnen vinden in de baan en bleef voor de 80 meter steken. In de pull off toonde Tiny Rascal zijn klasse door met een zwaardere sleepwagenafstelling bijna net zo ver te komen als in de eerste run. Blue Power was mooi in balans en de nieuwe banden vonden wel grip in de klei, al kon Jesse Dekker niet tippen aan de Rascal. Hij bleef Idefix voor want die maakte bij de start een forse slinger en dat maak je op het eind nooit meer goed.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Tiny Rascal89.0587.23
2Blue Power81.5378.05
3Idefix83.4277.30
4O'Blixum78.66
5Green Warrior62.62
6Topspin37.59


Compact Diesels

Bij de Compact Diesels kon Red Angel de proeftrek niet overrijden en eindigde daardoor als laatste. Met 0.13 meter verging het The Easterbunny al weinig beter. Minimum Risk maakte net als Risk 2 een superstart. Vloog de laatste naar een full pull, de andere Risk kwam met een raar klinkende motor tot stilstand. Die kon terug de werkplaats in. Red Devil ging als een speer, daarentegen ging Flower Power ontzettend wild over de baan. Bij Hot Stuff hadden ze problemen met de waterinjectie. Gelukkig ging het met Funny Stuff beter. In de pull off waren de verschillen aanzienlijk. Red Devil zette wederom een strakke run neer en bleef Funny Stuff ruimschoots voor. Risk 2 mocht met de allerlaatste run op baan 2 het karwei afmaken en Jan van Putten liet er geen gras over groeien. Hij liet de leidersvlag nog eens dik 6 meter verzetten en was daarmee weer eens de beste.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Risk 290.0083.72
2Red Devil90.0077.28
3Funny Stuff83.1464.41
4Hot Stuff80.26
5Minimum Risk67.54
6Flower Power59.32
7The Easterbunny0.13
8Red AngelDNS