x
x
x
x

Nieuws 2018
Grand National

Zaterdag sessie Assen smaakt naar meer.

24-03-2018

Na de mooie wedstrijd op vrijdagavond was zaterdagmiddag tijd voor een even zo goed vervolg. De banen waren wederom in prima conditie en maar liefst 10 klassen stonden op het programma, afgewisseld met een aantal demo runs. Genoeg ingrediënten voor een gevarieerd menu met voor vrijwel elk wat wils.

Tekst en foto's door Jan Bakker, Judith den Boer, Ellen de Heus en Dictus Hoeksma


Sport 4,5 ton

Als eerste competitie klasse kwam de 4,5 ton sport klasse op de baan. Terwijl ondertussen op de tweede baan een complete standaard klasse met uitsluitend (Case) International 1455 tractoren werd verreden en van deskundig commentaar werd voorzien van speaker Arco waren het op baan 1 met name de Fords en John Deeres die samen met 2 Inters en een Valmet om de eer gingen strijden. Op de prima kleibaan konden de paardenkrachten heel goed worden losgelaten hetgeen resulteerde in heel aantal fraaie runs, op 1 na allemaal tot over de 100 meter. De enige uitzondering betrof Van Dijk, die onfortuinlijk bleef steken op driekwart baanlengte. Opmerkelijk bij de herten familie uit Putten was dat de Green Lightning in prima balans de baan over ging terwijl bij Brother Deere juist de balans compleet ontbrak, de eerste mocht daarmee dan ook wél naar de finale de gebalde vuist aan het eind van de run sprak boekdelen. In de finale kwam hij helaas niet verder dan de laatste (7e) plaats. Bulls Eye reed voor zijn doen bijna een thuiswedstrijd maar kwam op de baan niet verder dan de zesde stek, achter Passion for Power. Red Expectation hield de eer van de Internationals met verve hoog met een 4e plaats waarmee hij een meter moest toegeven op de 3e derde plaats van Blue Risk. Wouter Peelen had echter wel het idee er meer in had gezeten voor zijn Ford. De Blauwe Kreij landde op het een na hoogste treetje van het podium. Maar de Blue Force eindigde maar liefst 3 meter verder en werd overtuigend eerste. Zo waren het net als in Zwolle weliswaar weer dezelfde Fords op het podium maar in een andere volgorde.

2018 Indoor Assen 4,5 ton sport


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue ForceHenri van RoselaarPutten110.00106.90
2De Blauwe KreijRobert de KreijHoornaar110.00103.91
3Blue RiskWouter PeelenHarskamp110.00101.43
4Red ExpectationCor BraakmanLaren (Gld)110.00100.40
5Passion for PowerJan RoseboomEde110.0095.50
6Bull's EyeHenk RidderOldekerk110.0094.33
7Green LightningWouter SchipperPutten110.0092.92
8Van DijkHans van DijkZeeland73.95
9MTXMark HendriksElsendorp109.71
10Brother DeereDirk SchipperPutten105.58
11Gas d'r Bi-jHans KesterIJsselstein104.66
12Baby KreijMichel de KreijHoogblokland101.58


Supersport 3,6 ton

In de 3,6 ton Supersport kwamen 12 6-cilinders voor de sleepwagen. De deelnemer die ongetwijfeld het verst had moesten rijden zag de lange reis niet beloond, The Red Bunny moest met slechts een 40-tal afgelegde meters en motorproblemen weer terug naar Walcheren. Ook bij Triple X werd het winterwerk nog niet uitbetaald in een geweldige run. Maat liefst 5 deelnemers eindigden binnen 75 centimeter van elkaar in de 93 meter waarbij Green Bullet een rijtje Zij moesten daarmee echter nog ruim toegeven op 4 tractoren die de 100 meter wel wisten te overschrijden. Vier verschillende merken waren vertegenwoordigd in de finale, de nummers 2 en 3 van het NK van 2017 (De Groene Aardbei en Bad Romance), de Europees Kampioen Proud Eagle en...Belazerus 3 Big Toy. De Rus uit Limburg die vorig jaar zijn debuut maakte in de beloften klasse en daarin meteen kampioen werd maakte met zijn optreden zijn ambities duidelijk waar. In de finale gaf de Belarus zelfs De Groene Aardbei en Bad Romance het nakijken! Maar terwijl zij met zijn drieën voor de 100 meter bleven steken stond er duidelijk geen maat op de Proud Eagle. Dik 8 meter verder pas stopte de machine. Een aantal toppers ontbraken nu nog op de indoorwedstrijden, gelet op de uitslagen van Zwolle en Assen beloofd het buiten weer een hele mooie competitie te worden in alle 3 klassen van de 3,6 ton Supersport. Eerste afspraak op Koningsdag in Wekerom.



2018 Indoor Assen 3,6 ton Supersport


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Proud EagleReinier SundermeyerVoorst110.00106.16
2Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn102.5497.96
3De Groene AardbeiRinie OvereemEde106.9197.51
4Bad RomanceJos KonijnLunteren109.8296.16
5Green BulletLuchel HofstedeStaphorst93.88
6Radical RoughneckRichard van DijkHouten93.82
7FreekJan van MourikDe Glind93.57
8Six FighterArjo HardemanEderveen93.30
9Gipsy KingJan UbakStaphorst93.15
10Builders ToyJan GeertseVrouwenpolder91.86
11Triple XBart BotermansHalsteren58.25
12The Red BunnyJoan de VisserAagtekerke40.24


Supersport Trucks

Indoor Assen en zoals traditie getrouw zijn de supersport trucks ook aanwezig. En nadat er enkele klasses met tractoren gereden hadden wat het Truck Time in Assen. VDB staalbouw mocht de proeftrek verzorgen en met 95.95 meter was het duidelijk dat de sleepwagen lichter ging. De Manne van Janne 2 zette een afstand van 97.57 meter en dit bleef de sleepwagen afstelling. En weer een fraaie truck op de baan genaamd Dn Bliksum en ook een mooie maiden run van deze Volvo die tot 106.14 meter kwam, en tevreden gezichten zagen we. Team Verspui uit Hoornaar met de witte Daf kwam tot een afstand van 88.30 meter, en Volvo fh16 Harskamp die ging met geweld de Full Pull lijn over. TV kar had de opgelopen schade van het sleepwagen testen in Ahoy Rotterdam precies op tijd klaar om aan te haken. Een hele mooie run van 105.27 meter deed dit team weer goed. Rhinorocket die lukte het ook om zich bij de finalisten te scharen en VDB Staalbouw in de herkansing komt ook terug om finale te rijden. Back in Black voor het eerst op een NTTO baan kwam niet weg en probeerde het nogmaals. Helaas gooide een kapotte compressor roet in het eten en moeten we nog even wachten voor we hem echt in actie zien. De Manne van Janne II opnieuw op de baan en helaas kwamen ze niet verder dan 90.81 meter, en als laatste de van Heugten Daf met Carola aan het stuur, ze hield het hoofd koel en liet een prachtige run zien en 102.89 meter was een goede afstand voor het kleine truckje. De finale werd geopend door Dn Bliksum, helaas niet zo een mooie run als de eerste maar met 73.16 meter gingen ze breed glimlachend richting huis. Volvo fh16 Harskamp ging van start, had de vaart er goed in en opeens weer (zoals vaker vorig seizoen) een knal en we zagen vuur en weer is de turbo gesneuveld. Het was even wachten op de afstand maar die kwam na de run van Rhinorocket op het bord en bleek 108.67 meter te zijn. Rhinorocket stond ook klaar en ging op weg, helaas kwamen ze iets te kort om de Volvo fh16 Harskamp voorbij te gaan want 107.32 meter was hun afstand. VDB Staalbouw is de laatste truck in Assen die een kans heeft. Arjan gaat goed weg en een afstand van 84.69 meter blijkt goed genoeg voor een podiumplaats en wel de 3e. Rhinorocket neemt plaats 2 mee naar huis en de overwinning is voor de truck met turboschade en dat is Volvo fh16 Harskamp.

2018 Indoor Assen Supersport Trucks