x
x
x
x

Nieuws 2018
National

Erichem dag 2 een dag vol zonneschijn op het festijn

12-05-2018

Na een succesvolle eerste dag, bleek dag twee een nog mooiere dag te worden met nog beter weer als gedacht. Met een goede temperatuur en een lekker zonnetje was het goed toeven in de betuwe. Ook deze dag wisten de mensen uit de regio het evenement te vinden en was het goed druk. Ook was er de primeur dat de nieuwe Rocket Science hier de eerste meters maakte, met twee succesvolle runs tot besluit.

Tekst: Dictus Hoeksema, Jan Bakker en Dennis Vos. Foto's: Dictus Hoeksema, Jan Bakker en Dennis Vos


Standaard 3,5 ton

14 Tractoren kwamen in de eerste klasse voor de Take It Easy sleepwagen op de baan. Opmerkelijk was het grote verschil in afstanden binnen de klasse. Een aantal deelnemers bleef steken halverwege de baan, wie wel dat punt wist te passeren kon over het algemeen ook ogenschijnlijk zonder moeite door. De strijd om de podiumplaatsen werd uiteindelijk uitgevochten rond de 90 meter. De bekers voor de eerste en derde plaats gingen met André van Keulen en Hasse van Keulen mee, net de provinciegrens over. Tussen de beide Utrechtse Massey Fergusons wist Klaas-Jan Krale zich te nestelen met zijn International. Net als een paar weken eerder in Wekerom nam hij het eremetaal voor de 2e plaats mee naar Staphorst.

2018 Erichem 3,5 ton standaard

StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Andre van KeulenEverdingenMassey Ferguson 18892,80--
2Klaas Jan KraleStaphorstInternational 844-s90,79--
3Hasse van KeulenZijderveldMassey Ferguson 59289,55--
4Wesley de WithHagesteinMassey Ferguson 108086,65--
5Bertus van DijkCothenInternational 83381,49--
6Janiek van DamLexmondDeutz 550579,70--
7Jacoline van SchaikZegveldInternational 844-s79,38--
8Willem-Jan HendriksenNijkerkerveenJohn Deere 213070,74--
9Wout de GrootGorinchemMassey Ferguson 56565,26--
10Huibert van HouseltMeterenInternational 62463,38--
11Benjamin OmzigtKape-AvezaathDavid Brown 120061,88--
12Mark van der BurgGeldermalsenJohn Deere 164052,77--
13Arnoud HendriksOpheusdenFordson Major50,46--
14Rinie HijwegenHooglanderveenInternational 74450,06--


Standaard 7,0 ton

Baan 2 had door het grote aantal Sport/Supersport tractoren de eer om de enige standaard klasse van 7,0 ton te beslechten. Het werd een mooie strijd en de baan werd steeds beter, de verste afstanden waren ook aan degene die het laatst gereden hadden. Een mooie finale van vier waar er maar een de beste kon zijn. Dit was Arco den Hartog, gevolgd door Henrianne Hijwegen en Hans Kok

StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Arco den HartogLexmondDeutz 13006 Special106,4086,97-
2Henrianne HijwegenNijkerkerveenNew Holland 8560105,3585,78-
3Hans KokLeerdamValtra 8400105,1885,74-
4Marten HazelegerRenswoudeCase International 1455 XL106,0082,75-
5Bob van MourikHerwijnenFord 9700105,12--
6Tom VerburgWaarderValmet 8550105,01--
7Carola van SchaikZegveldInternational 1455104,65--
8Peter JochemsenBennekomCase International 1455 XL103,68--
9Johnny BoefLexmondInternational 1255 XL103,24--
10Harry VerhoefTielCase International 1455 XL102,67--
11Rick ScholtenMeerkerkCase MXU 125102,15--
12Anne van der HeidenCulemborgCase International 2294101,02--
13Martijn Van ZessenHei- en BoeicopInternational 124699,03--
14Jan DorrestijnIJzendoornNew Holland T6.16096,93--
15Christoffel VerschuurHoevelakenFord 821096,72--
16Klaas Roelof BoldewijnStaphorstInternational 1455 XL96,31--
17Pieter de WithVianenMassey Ferguson 115596,25--
18Corniel LangerakLangerakInternational 145591,75--
19Jan GerritsenLeerdamCase MX 13589,74--
20Rene van BergeijkWerkendamJohn Deere 452062,03--


Standaard 2,5 ton

Weliswaar waren er maar zes deelnemers in de 2,5 ton standaard en de kleine tuinbouwtrekkers lijken bij voorbaat geen partij voor de grote sleepwagen er achter maar met een prima afstelling (en voorzien van deskundig commentaar) werd alles pas op het eind van de baan tot stilstand gebracht. Lars de Kok wist door een full pull te rijden met zijn MF 364V de eer van de Betuwe hoog te houden, de andere podiumplaatsen gingen naar Paul de Groot uit Leerboek en Jelle Boom uit Lexmond, beide met een International 633.
2018 Erichem 2,5 ton standaard

StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Lars de KokKerk AvezaathMassey Ferguson 364 V100,9889,63
2Paul dr GrootLeerbroekInternational 63396,79
3Jelle BoomLexmondInternational 63395,08
4Floor van DrielErichemFendt 203 V95,02
5Michel VoorneveldGeldermalsenSame Vigneron 62 DTDisk
5Hans van ErkomGeldermalsenBergmeister 754DiskDisk


Sport 4,5 ton beloftenniveau

True Power Proeftrek Sleepwagen lichter. New Green Worker proeftrek mooie run, maar zou meer in moeten zitten. Lucky Luc schakelde erg vroeg terug. Sleepwagen staat pittig afgesteld in vergelijking met vorige wedstrijd in Oud Gastel. Waldbroezer wist de pechduivel linka te laten liggen en kwam zonder kleur scheuren op een mooie eerste plaats tot nu toe. Secret Power koos een andere lijn dan de rest en dit pakte niet echt lekker uit. Red Explosion welke ook zo goed wist te presteren in Oud Gastel, kwam er nu ook niet aan. True Power deed zijn proeftrek met succes over en wist zich te nestelen op een tussentijdse tweede plek. New Green Worker deed ook zijn proeftrek over en er zat inderdaad meer in met het afsnoepen van de eerste plek van Waldbroezer. De Outsider kwam er alleen niet aan te pas en ging dwars door de koppeling, maar onder het mom van meten is weten is het team ook weer informatie rijker.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1New Green WorkerGerlant MouwSpeuld97.54
2Waldbroezer 2.0Frederik ZijlstraAugustinusga96.79
3True PowerJohan van de WesteringhAchterberg93.72
4Lucky Luc ReloadedLuc RooversSprundel93.32
5Secret PowerDik van VeldhuizenEde89.43
6Red ExplosionMathijs BouwHarskamp86.26
7The OutsiderJohan SpriensmaZuurdijk57.25


Supersport 3,6 ton beloftenniveau

De eerste Farmstock klasse op Baan 1. En met de twee voorgaande wedstrijden in het achterhoofd waren er zeker een aantal kanshebbers voor de winst aan te vinken op de lijst, maar ook dat winst en verlies heel dicht bij elkaar kunnen liggen. Blue Power, de week ervoor nog goed voor een duidelijke overwinning, had last van lichte deining en moest genoegen nemen met een zevende plaats. Bij Keep Dreaming was druk gesleuteld aan de koppeling die in Oud-Gastel nog voor problemen zorgde, de proeftrek werd overgedaan waarbij de motor nog niet 100% was en ook ternauwernood de krijtlijn kon worden ontweken, maar desondanks ging het team met vertrouwen terug naar huis. Twister kwam met een prima run net tekort om mee te mogen doen in de finale, ondanks dat The Running Deere net als Blue Power ook last leek te hebben van een lichte deining kon deze wel een duidelijke full pull neerzetten. Ook Blue Brother ging schijnbaar moeiteloos naar het eind van de baan, in tegenstelling tot de John Deere uit dezelfde plaats. Bij Van Dijke ging de neus meteen ver omhoog en trok de machine rechts de baan uit. Ondanks dat de motor niet helemaal vlekkeloos klonk wist Ron Deere zich toch bij de finalisten te voegen. Zetor Power kon de balans net niet vinden met zette op zich wel een opmerkelijke afstand neer, slechts 1 cm verschil zat er tussen de afstand in Erichem en die in Oud-Gastel... Struijs was na de turbo-schade in oud-Gastel wel gerepareerd en afgereisd naar de Betuwe maar kon toch niet meer aanhaken in de eigen beloftenklasse en kwam even later als bijschrijver bij de Top-klasse alsnog op de baan. Hans Heesakkers had het vermogen weer teruggevonden in zijn fraaie CASE maar moest toch genoegen nemen met een 5e plaats, Superman kon de mooie podiumplaats van Oud-Gastel niet herhalen, meer dan een achtste plaats zat er dit keer niet in.
In de finale was de laatste plaats voor het hert uit t Harde, maar deze zette daarmee wel de stijgende lijn naar boven voort. Met een afstand die dik 7 meter verder lag ging de tweede plaats naar de Ford uit Oud-Vossemeer. En ondanks een op het gehoor weer niet vlekkeloos lopende motor ging de winst toch naar Ron Deere, waarmee de nummers 5, 6 en 8 van de vorige wedstrijd nu in dezelfde volgorde op het podium stonden.
2018 Erichem 3,6 ton Supersport Beloften


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Ron DeereRon PoppelaarsZundert110.00101.91
2Blue BrotherPeter de HondOud-Vossemeer110.0099.74
3The Running DeereLammert Mooiweer't Harde103.2992.02
4TwisterLammert de ZwaanHulshorst99.71
5Born in the USAHans HeesakkersMariahout95.35
6Zetor PowerEvert van PanhuisNunspeet93.93
7Blue PowerWilliam KikNieuwerkerk91.85
8SupermanBart van EngelenDoornspijk91.40
9Keep DreamingTonnie MoerlandSint Philipsland62.66
10Van DijkeJan van DijkeOud-Vossemeerdisk
99StruijsPascal StruijsSchijfDNS


Supersport 4,5 ton promoniveau

Black Magic proeftrek. Sleepwagen lichter.Meter Vreter tweede proeftrek met een mooie eerste officiële afstand boven de 100 meter. Red Dream was de tweede machine die door de 100 meter ging. Wild Pirate was de volgende alleen kreeg er een flinke deining in. Crazy 810 had ook niet de meest geweldige balans en stuiterde ook aardig over de baan heen. Black Magic deed zijn proeftrek over, maar het differentieel werkte te veel. Finale tussen Red Dream en Meter Vreter. Beide ging alleen te vroeg weg maar was Meter Vreter toch de winnaar van de klasse.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1MeterVreterJan Willem Van PuttenOldebroek103.0079.12
2Red DreamLaurens van VuurenStreefkerk100.0871.03
3Black MagicGerard HopmansWouw99.88
4Wild PirateArrie van de LagemaatLunteren90.58
5Crazy 810Gert MulderDoetinchem90.05


Sport 2,5 ton topniveau

Dat in de Farmstock de verschillen regelmatig heel klein zijn wel heel erg duidelijk in de 2,5 ton. Alleen Green & Yellow kon zich niet mengen in de strijd. Met problemen in de versnellingsbak wordt het voor het team druk sleutelen om binnen een week weer op de baan te staan in Achterberg. De twaalfde plaats was voor Kleine Beer met een afstand van 98.98,. Er waren slechts drie tractoren die met 110 meter rechtstreeks doorgingen naar de finale, de overige afstanden zaten daar allemaal tussenin. Om de vierde plaats in de finale werd gestreden tussen vier deelnemers die slechts 8 cm (!) van elkaar verwijderd bleven. Bandito die voor het eerst op de langverwachte nieuwe banden reed moest even corrigeren en eindige daarmee onderaan dat rijtje. De schade in Wekerom bij Rednix (een gescheurde cilinderbus) was weer hersteld waarmee deze zich als vierde wist te plaatsen voor de finale. Hierin bleef de klassering voor de Steyr echter gelijk, een podiumplaats zat er niet in. De laagste podiumplaats was deze keer voor Calimero die duidelijk maakte dat de overwinning in Wekerom zeker geen toevalstreffer was. Little Red Poison stond net als in Wekerom op het een-na-hoogste treetje, Red Passion maakte het podium compleet, dat in omgekeerde volgorde gelijk was aan dat in Wekerom. Maar met zulke kleine onderlinge verschillen op de baan is dit zeker geen garantie voor de volgende wedstrijden, de eerstvolgende is al binnen een paar dagen in Achterberg.
2018 Erichem 2,5 Ton Sport Top


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Red PassionJelle van de RijtVenhorst110.00103.77
2Little Red PoisonAart de WithHagestein110.00101.20
3CalimeroJeroen van SchaikWoerden110.0098.31
4RednixRene VliekPutten108.3994.10
5De Blauwe StierRinie van DijkHarskamp108.36
6AdriaanSteven van EdeRenswoude108.34
7BanditoHenk SchoonhovenOosterwolde (Gld)108.31
8After ShockHerman de LeeuwHoogblokland106.88
9RockyTeunis van StempvoortEde105.78
10StarfireGosse KoertsKornhorn105.67
11Small BassieWilco van den BrandhofRenswoude99.80
12Kleine BeerGert ten BrummelerVinkeveen98.98
13Green & YellowEddie CrumLiendenHP


Sport 4,5 ton promoniveau

Hagar de verschrikkelijke voor de proeftrek SW verlicht. Groene buffel tweede proeftrek sleepwagen blijft staan. Oostblokschok wist een mooie eerste officiele afstand neer te zetten. Green Lightning was de volgende, maar kwam jammer genoeg net wat power te kort. Fahr Ahead heeft er een flink agressief ogende trekker van gemaakt afgelopen winter. Helaas ook deze kwam wat kracht te kort voor een zege. First Love zette ook het beste beentje voor, maar het niet kunnen terugschakelen onder belasting speelde flinke parten op de Erichemse klei. Blue Hunter had een feilloze run en wist als eerste de Full Pull line te bereiken. Hagar de Verschrikkelijke deed zijn proeftrek met verve over en wist als tweede de full pull te bereiken. Ook de Groene buffel deed zijn proeftrek over en kwam ook verder dan zijn eerder gereden afstand. Just Blue wist zich als tot dan toe vierde finalist te plaatsen door net dat plekje van Oostblok schok af te snoepen. Sjonnie wist helaas niet voorbij de afstand van zijn voorganger te komen, maar Van Gaal ondanks een flinke hik voorbij de 30 meter wist het plekje van Just Blue af te pakken. Midnight blue ging goed van start maar ook zij wisten de finale niet te redden. De Flash was de laatste die een poging mocht wagen op de finale, dit lukte alleen net niet en was de finale voor Blue Hunter, Hagar de Verschrikkelijke, De Groene Buffel en Van Gaal. Blue Hunter trapte de finale af en ook zij hadden nu wel even een hikje halverwege, maar ook deze run was er een uit het boekje met een lastige afstand om te verbeteren. Hagar de Verschrikkelijke wist deze afstand ondanks een hele goede poging, niet te verbeteren. Groene buffel als derde finalist, maar een losgeschoten turboslang gooide roet in het eten. Van Gaal had op dezelfde manier verlies van vermogen als in de eerste run wat ze kostbare meters kostte. Eindstand was dus Blue hunter, Hagar de Verschrikkelijke en Van Gaal. Alle drie goed voor de plaatsen een twee en drie.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue HunterRies van VoorthuijsenRandwijk110.00102.40
2HagarCor LodderZuiderwoude110.0099.59
3Van GaalHuub van GaalAchtmaal107.5694.06
4De Groene BuffelDennis StroobosscherGrijpskerk107.8469.32
5Just BlueRonald van de WerkenSleeuwijk102.41
6Oost Blok SchokGertjan den HartogHoogblokland100.49
7Midnight BlueHenk GerritsBemmel99.63
8SjonnieGert Jan ManderslootUtrecht97.87
9Green LightningWouter SchipperPutten96.59
10FlashGerold de WitUtrecht96.18
11Fahr AheadAad BoersKrimpen a/d IJssel94.64
12First LoveMarinus BerendsKesteren79.68


Supersport 3,4 ton topniveau

De openingsrun van Dancing on Wheels (Reloaded) in de 3.4 ton supersport (top) eindigde met brokken. De eerste berichten luidden een kapotte nokkenas. Ook Moody Blue presteerde beneden zijn kunnen. Het aanpassen van de motortiming bleek een averechtse uitwerking te hebben gehad, zo constateerde Arno Wennekers nadien. Dat wordt dus terugschroeven. Forever Blue en Red Pearl stoven probleemloos naar een full pull. Daar zou De Beer ook tot in staat moeten zijn ware het niet dat de Fiat een zeer onrustige run had en maar moest afwachten of een finalerun erin zat. "We dachten met een nieuw stijver en zwaarder frame van deze problemen verlost te zijn maar dat blijkt niet zo te zijn", klonk het gefrustreerd. "Mochten we de finale halen dan gaan we het een tandje hoger proberen." Zo ver was het nog niet. Golden Eagle deed de Fiat een plaatsje zakken en daarmee zat Arjen de Beer op de spreekwoordelijke schopstoel. 4rus en Spetsnatz vielen tegen. De laatste vond geen enkele grip, maar de nieuwe banden zijn onderweg, zo kregen we te verstaan van een teamlid. Swedish Legend kwam niet in de buurt van de 100 meter maar de blijdschap bij het team was bijzonder groot. Ze hebben na Wekerom stappen gemaakt en dat geeft de burger moed. De Gebroeders week teveel af naar rechts en kon Arjen ook niet bedreigen. Sprenkels zou daar wel toe in staat kunnen zijn al had die ook niet een perfecte run. Richard kwam 7 cm tekort voor een finaleplek en zo mocht De Beer toch nogmaals aanhaken. Ondanks de hogere versnelling was het wederom een onrustige run en was het voor Golden Eagle een peulenschil om de Fiat voorbij te komen. Stond Forever Blue in de kwalificatie lekker uit te spinnen, in de pull off ging de Ford onderuit en dat terwijl Henk in dezelfde versnelling reed. Lag het aan de baan dat die zwaarder ging trekken? Red Pearl ging niet onderuit en maakte de 100 meter vol. De Valtra staat weer bovenaan, iets dat we een paar jaar hebben gemist. "Hier kunnen we verder mee. Je merkt wel dat de concurrentie dichter bij elkaar zit je rijdt niet zo maar 10 meter los", was de constatering van een tevreden Gerbrand Roelofsen. 3.4erichem


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Red PearlGerbrand RoelofsenHarskamp110.00100.41
2Forever BlueHenk DonkersteegKootwijkerbroek110.0096.65
3Golden EaglePieter van MoortNunspeet106.7994.76
4De BeerArjen de BeerOudenbosch100.8488.47
5SprenkelsRichard SprenkelsKlein Zundert100.77
64rusHenri TuenterTerborg97.76
7De GebroedersRene SlotboomNeede97.48
8Swedish LegendNick RasenbergMade95.52
9Dancing on Wheels (Reloaded)Albert KinStaphorst93.01
10SpetsnazWilliam PullensHeusden85.73
11Moody BlueArno WennekersLisserbroek17.32


Sport 4,5 ton topniveau

Blauwe Kreij voor de proeftrek. Sleepwagen blijft staan Baby Kreij zette een mooie eerste officiele run neer. Red expectation bleef net achter, maar wel boven de 100 meter, dus zou er sowieso een finale gaan plaatsvinden. Bulls Eye wist de eerste Full Pull neer te zetten dus het feestje was nu al compleet. MTX had alleen pech met terugschakelen en waaide als een nachtkaarsje uit. Full Speed had ook hetzelfde probleem als zijn voorganger en waaide ook uit. Van Dijk ging ook voortvarend weg en zette ook een indrukwekkende afstand neer in het 100 meter gebied. De Blauwe Kreij deed de proeftrek over en wist zijn proeftrek te verbeteren. Gas Dr Bi-j reed een voortreffelijke run en ook zij reden een Full Pull. Blue Force deed er ook nog een schepje bij voor de finale en stond de teller op de full pulls op drie. Brother Deere flikte dit truukje ook en hadden we ineens vier finalisten. Passion For Power hield de Valtra eer hoog te houden en was de vijfde full pull. Blue Risk wist zich zoals gewoonlijk ook tot finalist te kronen en zo gingen we met 6 finalisten de eindstrijd aan. Bulls Eye wist een mooie eerste afstand neer te zetten voor de finale. Gas dr Bi-J en zelfs Blue Force wisten deze afstand niet te verbeteren. Met nog drie finalisten te gaan was het best spannend. Brother Deere was de volgende, maar ook deze lukte het niet om er voorbij te komen. Passion for Power dacht er toch even anders over en ging in plaats van rechts, over links. En wist net de eerste plek van Bulls Eye af te snoepen. Maar Blue Risk was de lachende derde door ook het spoor van zijn voorganger te rijden maar 3 meter verder te komen.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue RiskWouter PeelenHarskamp110.0096.24
2Passion for PowerJan RoseboomEde110.0093.60
3Bull's EyeHenk RidderOldekerk110.0093.39
4Blue ForceHenri van RoselaarPutten110.0092.32
5Gas d'r Bi-jHans KesterIJsselstein110.0088.63
6Brother DeereDirk SchipperPutten110.0088.12
7Van DijkHans van DijkZeeland106.65
8Baby KreijMichel de KreijHoogblokland105.68
9Red ExpectationCor BraakmanLaren (Gld)104.36
10De Blauwe KreijRobert de KreijHoornaar102.12
11MTXMark HendriksElsendorp92.46
12Full SpeedBert KooijLeerbroek85.55


Supersport 3,6 ton topniveau

De eerste officiële run was voor Builders Toy, met een afstand die net als in Wekerom goed was voor de zesde plaats, zeker een goede start in zijn eerste jaar in de topklasse. Met een fraaie run liet Greenstar duidelijk zien een finaleplaats waardig te zijn, terwijl het ondertussen bij Buiks nog steeds niet lijkt te lukken om het spreekwoordelijke lek boven te krijgen. Six Fighter had op vrijdagavond nog even getest wat ten koste ging van een turbo, met een nieuwe turbo leek de motor toch niet helemaal goed te lopen, de run op zich was ook erg onrustig. De Puma wist hiermee echter wel de Cobra XL precies 1 meter achter zich te houden, ook deze leek last te hebben van dezelfde kwalen als zijn voorganger. Bad Romance was daarna weer goed voor een meer dan duidelijke plaats in de finale, deze werd gevolg door Proud Eagle. De proeftrek was al goed voor iets meer dan 103 meter, toch werd de gok genomen om deze over te doen! Met een verbetering van maar liefst 6 meter van de oude afstand een gok die meer dan goed uitpakte. De volgende Inter, Red Bunny, maakte het viertal finalisten compleet. Green Bullet ging voortvarend van start maar bleef toch net voor de 100 meter lijn steken. De pechprijs ging naar Triple X, na slecht een paar meter stopte de machine en waren er onheilspellende geluiden te horen vanonder de motorkap. Met een gebroken drijfstang en overige schade aan het blok wordt het zaak om binnen twee weken een nieuw blok op te bouwen. De Groene Aardbei had een hele slechte balans, met de neus een aantal malen helemaal in de lucht zat er niet meer in dan 87 meter. Blue Tiger had voor de gelegenheid de banden (met velgen) van Roel Jansen (Belazerus 3 Big Toy) geleend waarvoor een paar teamleden even vanuit Halsteren een omweg via het Limburgse Ysselsteyn hadden gemaakt om vervolgens in het rennerskwartier even de banden om te zetten. Met een mooie balans en prima lopende motor leek een full pull in aantocht tot de turbo het begaf. Bijschrijver Struijs had de motor na de schade in Oud-Gastel nog niet goed aan het lopen, maar hopelijk was er toch nog genoeg data verzameld voor hun volgende wedstrijd in Langedijk.








De finale bestond uit de top 3 van de wedstrijd in Wekerom, deze keer aangevuld met regerend kampioen Greenstar. Deze laatste mocht als eerste aantreden, met 1 cm meer mes onder de sleepvoet van de Take It Easy was de sleepwagen slechts iets zwaarder afgesteld. Greenstar moest iets meer dan 2 meter toeleggen op zijn eerste run wat genoeg was voor de tweede plaats, voor de grijze Fendt was dit net iets te ver, Bad Romance werd net als in Wekerom derde. Ook voor Red Bunny was dezelfde klassering weggelegd, alleen betekende dit dus weer een eerste plaats voor de Inter van Walcheren. Proud Eagle kon ondanks de verste afstand in de kwalificatie geen tegenstand bieden aan de andere drie finalisten, met net aan 100 meter zat er niet meer in dan de vierde plaats.
2018 Erichem 3,6 ton Supersport Top









Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1The Red BunnyJoan de VisserAagtekerke106.09103.98
2GreenstarTheo PellegromMeteren105.75103.49
3Bad RomanceJos KonijnLunteren108.53103.22
4Proud EagleReinier SundermeyerVoorst109.19100.01
5Green BulletLuchel HofstedeStaphorst98.71
6Builders ToyJan GeertseVrouwenpolder95.09
7Blue TigerJohan MullerHalsteren87.94
8De Groene AardbeiRinie OvereemEde87.15
9Six FighterArjo HardemanEderveen73.73
10Cobra XLPaul BeniersGemert72.73
11BuiksStef BuiksRijsbergen70.55
12StruijsPascal StruijsSchijf67.22
13Triple XBart BotermansHalsteren16.34


Light Compact Diesels

Blue Power was de eerste voor de proeftrek, dit was tevens de maiden run en deed dit niet onverdienstelijk. O Blixum zette ook en mooie afstand neer en nam tot nu toe de eerste plek over. Green Warrior was de derde op rij en ook zij wisten weer de verste afstad te verbeteren. De klasse vertoonde een opwaardse lijn en ook Idefix wist de afstand te verbeteren van zijn voorganger. Tiny Rascal was de een na laatste maar wist zich niet op te werken naar de eerste plek. Topspin had ook zijn maiden run en mag best trots zijn op de eerste meters met een nieuwe machine. Blue Power deed de proeftrek maar kon zich niet bij de beste drie voegen. Idefix, Little Rascal en Green Warrior op 1 2 en 3


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Idefix78,35
2Tiny Rascal77,25
3Green Warrior72,04
4O'Blixum68,35
5Blue Power53,84
6Topspin38,00


Supersport 4,5 ton topniveau

Red Devil besloot de proeftrek van 100 meter over te doen en leverde daardoor 4 meter in. Echt erg was het niet want beide keren zou het goed zijn voor een achtste plek en daarmee bleven ze een tegenvallende Red Impact voor. Dat de sleepwagen zwaar stond afgesteld werd alras duidelijk. Je moest van zeer goede huize komen om een full pull te trekken. Alleen Simply Green bleek daartoe in staat te zijn. Van Stappust kwam met het vuur op de pijp daar nog het dichtst bij. Mooi om te zien was dat de nieuwe motor van White Shadow het meteen goed deed en een finaleplek afdwong. De Case bleef Great Experience 6 cm voor en dat bleek het verschil tussen wel of geen finaleplek. Secret of the Valley en The Mystery belandden in de middenmoot. Van Stappust opende de laatste finale van de dag met een goed uitgebalanceerde run. Erik Peeters gaf de turbo Inter flink de sporen en ging een stuk wilder over de baan, maar ook een stuk verder! White Shadow zat daar keurig tussenin. Het slotakkoord was van Simply Green. Laurens den Boer maakte echter een zeer onrustige run. Met grote sprongen ging de 4020 over de baan en belandde daardoor buiten het podium. "We konden niks verhangen. Alles hing al voorop. Misschien hadden we een versnelling hoger moeten gaan rijden. Dat had misschien een rustiger run opgeleverd. Maar dat is achteraf hé", zo was de reactie van Marien den Besten. Met deze wijsheid kwam er een eind aan een mooi weekend truck en tractor pulling in Erichem. 4.5erichem


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1PeetersErik PeetersHoeven108.28104.44
2White ShadowGerard SikesYsselsteyn107.72103.58
3Van StappustGerard HofstedeStaphorst109.12102.75
4Simply GreenLaurens den BoerMolenaarsgraaf110.00101.24
5Great ExperienceWilco van LaarOverberg107.66
6The MysteryMartien van den BergWekerom105.17
7Secret of the ValleyJurrien van de GeerOverberg101.13
8Red DevilWim HendriksenRuurlo96.57
9Red ImpactHenri VersluisZijderveld95.32


Compact Diesels

John Tekeer voor de proeftrek en de sleepwagen wordt zwaarder gezet. Little Nightmare is ook een nieuwe toevoeging binnen de compact diesels echter ging deze maiden run niet zoals gepland. De combinatie bleef staan en schuift 6 plekken op. The Easterbunny hield het motorblok heel, maar de combinatie waaide uit. Indain Extreme had ook flink zitten sleutelen deze winter alleen kreeg men de motor niet lekker lopend. Funny Stuff was de volgende maar ok zij kregen het motortje niet aan de gang. Flower Power wist gelukkig de sleur wel weer vlot te trekken door een mooie eerste officiele run neer te zetten. Hot Stuff was de volgende maar ook deze machine liep niet lekker. John Tekeer deed zijn proeftrek met succes over en pakte de eerste plek af van Flower Power. Red Angel wist op hun beurt weer de eerste plek af te pakken van John Tekeer. Helaas waaide de volgende deelnemer The Dream uit vanwege te vroeg wegrijden. Gelukkig nog binnen de 30 meter en ging de tweede poging aanmerkelijk beter. Indian Extreme vescheen ten tweede maal op het toneel maar de problemen waren niet opgelost. Funny Stuff kwam ook terug en ging de run al wat beter dan het begin en werden er meters gemaakt. Maar helaas net niet genoeg qua aantal meters. Minimum Risk had ook wat motorische problemen en moest helaas na twee pogingen de wedstrijd staken. Red Devil was de volgende en ging mooi strak van start, maar lukt het net niet om de eerste plek te pakken. Risk 2.2 wist toch nog nipt de eerste plek te pakken van Red Angel, gevolgd door Red Devil


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Risk 283,22
2Red Angel76,89
3Red Devil75,59
4John Tekeer74,28
5The Dream66,58
6Flower Power62,59
7Hot Stuff51,54
8Funny Stuff43,43
9The Easterbunny36,55
10Little Nightmare0,99
11Minimum Risk0,24
12Indian xtreme0,04