x
x
x
x

Nieuws 2018
National

Vrijdagavond Stroe, diesel met een vleugje alcohol

08-06-2018

Trucks waren de hoofdmoot op de startavond in Stroe. Enkele waterspetters mochten geen afbreuk doen aan de feestvreugde. Een dubbele primeur wat Stroe ook nu weer uniek maakte. Samen met ABC scherm en onze zuiderburen hadden ze het grootste mobiele ledscherm ter wereld neergezet. Maar liefst 100 vierkante meter kijkplezier was het schitterende resultaat om niets te hoeven missen. De andere primeur was dat het rennerskwartier nog nooit zo ver van de wedstrijdbaan was te vinden. Volgende primeur misschien een hyperloop ertussen?

Teksten: Patrick van Niekerk en Ellen de Heus.


Supersport 4,5 ton promoniveau

Met vijf deelnemers en daarvan vier full pulls was een milde sleepwagen afstelling een feit. Alleen Crazy 810 die weer zijn oude spruitstuk had gemonteerd wist niet tot een tweede ronde te komen. Opmerkelijk was nog wel het speelse gemak waarmee Red Dream op deze baan zijn bijzondere schoeisel presenteerde. De inter rijd op een extra breed setje waarmee ze net anders ten ijs komen dan de andere deelnemers in deze klasse. De finale werd geopend door Wild Pirate die zijn tweede podium van dit seizoen pakte. MeterVreter moest na een tweetal overwinningen nu genoegen nemen met de runner up. De verrassing zat misschien nog wel meer in het feit dat Red Dream zijn kwalificatierun niet kon herhalen, als dat Black Magic de volle twintig punten pakte. Red Dream ging misschien te vroeg weg of was het een technisch probleem? Het deed niets af aan de prachtige eerste overwinning dit jaar van Black Magic.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Black MagicGerard HopmansWouw110.00101.88
2MeterVreterJan Willem Van PuttenOldebroek110.0095.64
3Wild PirateArrie van de LagemaatLunteren110.0083.43
4Red DreamLaurens van VuurenStreefkerk110.0029.17
5Crazy 810Gert MulderDoetinchem109.68


Light Superstocks

Moving Mountains was het die de proeftrek had en deze liet staan. Iessel Diesel ging er een kleine drie meter overheen en Easy rider maakte de baanlengte vol. Was daarmee een gok genomen door Jan van der Veeken? Een gok dan misschien die goed uitpakte want het was alleen Navigator die zich nog aansloot in die finale. Toch klonk de motor van diezelfde Navigator niet feilloos , maar ja als je de meters maar maakt toch! Rough and Tumble was als enige niet methanol rijder misschien niet helemaal tevreden. De dieselaar was best of the rest mede omdat No Surrender zich buiten de lijnen vestigde. In de finale kwam weer een nieuw aspect naar boven. Geen van de vier machines kon de motor op toeren houden. Alle vier waaide uit zogezegd. Of het aan de luchtvochtigheid lag of andere oorzaken kon nog niemand verklaren. Volgens commentator Arco Sterk was het misschien wel een syndroom van Stroe. Laten we hopen dat dit met een medicijn van mooie pulls kan worden bestreden. Beste van die uitwaaiende machines was Iessel Diesel gevolgd door Easy Rider en Navigator. Ach, het houd het spannend zullen we maar zeggen.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1iessel diesel107,1470,30
2Easy Rider110,0056,29
3Navigator107,1344,35
4Moving Mountains104,5539,98
5Rough and Tumble103,41
6Ruff Stuff89,83
7No SurrenderDISK


Supersport 3,6 ton promoniveau

De 3600 kilogram supersport Promo werd gestart door een opschuiver. Gipsy King schoof 6 plaatsen op maar kwam in de kwalificatie te kort. Toverwoord was ook deze avond net als zo vele "grip". Diegene die wat snelheid in de sleepwagen kregen waren ruim in het voordeel. De baan was keurig vlak maar van een soort klei die moeilijk te lezen was. Na een aantal proeftreks was het Belazerus 3 Big Toy die de eerste afstand mocht neerzetten. Alleen ging het mis in het mechaniek van de witrus. Roel Janssen deed het gas vrij snel dicht maar het klonk allemaal niet lekker tot dan toe. Don't Wory leek wat zwaar op de voorkant maar kwam toch terug in de finale. Iets wat Our Dream verrassend niet lukte. De dikke Deutz moest het doen met hun slechtste resultaat van dit seizoen. Een tractor die ook keurig constant presteert maar ook nu niet in de finale kwam was Radical Roughneck. Motor vermogen te over maar het wegleggen op de baan was te lastig. Laatste finalist was met een prachtige kegel op de uitlaat de beurt aan Flying Wheels. Oh ja, en er was ook nog een vijfde finalist in de vorm van bijschrijver The Running Deere. Als hekkensluiter in de kwalificatie even de verste afstand neerzetten...... petje af. De finale werd geopend door Don't Worry. In een keurige run deden de mannen iets waar ze vooraf van gedroomd hadden. In Loerbeek verliet het team het strijdtoneel met de laagste 6 punten half uit tas hangend. Hier in Stroe ging de vlag fier in top met 20 competitiepunten hoog bovenaan. Alleen de bijschrijver die ook al in de kwalificatie de meeste meters aflegde ging er in de finale met de dagwinst vandoor. Flying Wheels bleef in die finale wat achter maar pakte 14 keiharde punten voor het kampioenschap.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1The Running DeereLammert Mooiweer't Harde107.7197.61
2Don't WorryHessel VisserStavoren100.4797.25
3Hook 'n RunBrienen den HartogWageningen106.8596.55
4DynamiteAlbert DrostHarskamp103.7794.73
5Flying WheelsJan de BruinPutten101.1690.82
6RevolutionPeter BotermansHalsteren100.45
7Radical RoughneckRichard van DijkHouten100.22
8BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude98.96
9Red RhinoHarm GrievinkWinterswijk98.88
10Gipsy KingJan UbakStaphorst97.79
11Our DreamMaikel RaatsAchtmaal95.14
12Smokey DeereHenrik van EngelenElburg85.55
13Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn59.91


Supersport Trucks

TV Kar was de truck waarmee de juiste afstelling gezocht ging worden en met een afstand van 96.95 meter werd besloten deze lichter te zetten. Greenbull had ook een proeftrek en kwam tot 64.06 meter. Van Vlastuin agro reed een hele mooie full en toen was het de beurt aan de van Heugten Daf en kwam deze 81.04 meter ver. Een van de kanshebbers op de overwinning was Rhinorocket alleen bij de start had deze truck niet genoeg grip om op gang te komen en dit leverde hen een afstand van 62.94 meter op. White Horse had hetzelfde probleem en 65.49 meter konden we noteren en VDB Staalbouw wist zich met 63.41 meter tussen zijn voorgangers in te scharen. TV Kar in de herkansing deed het met deze afstelling en baancombinatie met 84.35 meter achteraf lang niet slecht en Green bull die moest genoegen nemen met een afstand van 62.88 meter. Blue Legend was het die door een Full Pull te rijden een finale afdwong en de Trek mack uit Kampen deed het vandaag met 66.09 meter niet slecht. Volvo fh16 Harskamp liet een afstand van 101.83 meter noteren en kwam zoals later zou blijken ook terug om finale te rijden. Helaas werd onze Belgische deelnemer Black Sensation gediskwalificeerd vanwege toerenoverschrijding en was het bijschrijver de Hulk die ook terug komt om finale te rijden. Dan nog 2 bijschrijvers te gaan zette Back in Black de sleepwagen stil bij 87.32 meter en toch verrassend was het Rocking Horse jr die zich door een mooie run de finale in wist te rijden. De finale bestaat uit 5 deelnemers en van Vlastuin agro mocht de distance to beat neerzetten. Een magistrale run waar nog lang over gesproken zal worden eindigde bij de 138.85 meter (net niet in de zandwal) en Gerrit zat glimlachend in de cabine. Blue Legend die kwam helaas niet in de buurt van de volvo en 76.65 meter konden we noteren. Volvo fh16 Harskamp die deed waarde fans op zaten te wachten en 100.85 meter bleek uiteindelijk goed voor een 2e plaats in de puntentelling. Dan de bijschrijvers die nog moesten. De Hulk was de eerste die de baan op kwam en deze had het zwaar en 92.80 meter was niet waar men op hoopte. Als laatste Arie van Tuijl in de Rocking Horse jr, moest lang wachten voor hij weg mocht en toen hij onderweg was klopte alles. De een na de ander werd voorbij gereden en met een afstand van 114.83 meter waren ze ver uit de beste van de overige finalisten. Van Vlastuin agro mocht de grootste beker mee naar huis nemen en Volvo fh16 Harskamp was voor de dagzege goed voor prijs 3 en Rocking Horse jr was 2e op de VDB Staalbouw Megapull in Stroe.












Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Van Vlastuin Agro110,00130,00
2Rocking Horse Junior110,00114,73
3Volvo FH16 Harskamp101,83100,85
4De Hulk110,0092,80
5Blue Legend110,0076,65
6Back in Black87,32
7TV Kar84,35
8Van Heugten Transport81,04
9Trek Mack66,09
10White Horse IX65,49
11VDB Staalbouw63,41
12IVS RhinoRocket62,94
13GreenBull62,88
14MITAS Black Sensation disk


Sport Trucks

Iets later dan gepland kwamen de sporttrucks de baan op en was het P. Bos veevoeders die de eerste proeftrek (86.52) reed en de sleepwagen werd aangepast. Iron Man was het die een hele mooie Full Pull liet zien en dit was de juiste afstelling en dat er een mooie finale zou komen lieten ook nog 6 andere deelnemers zien. Helaas waren er een 3tal teams ( Dark Rumble 87.96 meter, Smokin Griffin 89.08 meter en van Dodeweerd 77.68 meter) die te kort kwamen om finale ter rijden. De finale werd er een van 6 competitie deelnemers en 1 bijschrijver en uiteindelijk was de uitslag wel verrassend. Iron man was het die als eerste mocht starten, een hele mooie run reed en met 123.81 meter de lat wel erg hoog legde voor de overige finalisten. De MAN Dark Tornado kwam met 106.23 meter niet echt in de buurt en Double Trouble wist zich met 112.84 meter tussen zijn voorgangers in te plaatsen. Bad Bull de regerend NK moest genoegen nemen met een afstand van 90.66 meter en P. Bos veevoeders wist hier door een mooie run te rijden aan voorbij te gaan (99.53 meter). Dan Versteeg Uddel op de baan, de leider van de competitie kon met een afstand van 100.31 zijn voorsprong niet verder uitbouwen want deze afstand was goed voor een 4e plaats. Als laatste bijschrijver van Bentum en ook Jan reed een hele goede run en dit leverde hem plaats 3 op voor de dagzege. De overwinning was voor Iron man en Double Trouble nam de 2e plaats mee naar huis.











Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Iron Man110,00120,00
2Double Trouble110,00112,84
3Van Bentum110,00107,01
4Dark Tornado110,00106,23
5Team Versteeg Uddel110,00100,31
6P. Bos veevoeders110,0099,53
7Bad Bull110,0090,66
8Smokin' Griffin89,08
9Dark Rumble87,96
10Van Dodeweerd77,68