x
x
x
x

Nieuws 2018
Trucks

Gezellig avondje trekkertrek in Erichem

11-05-2018

De jaarlijkse wedstrijd van Erichem was er een die weer in de kronieken bijgeschreven kan worden als een heel gezellig spektakel die zijn weerga niet kent in het kleine plaatsje. Van ver komen de bezoekers om te zien wie er toch de sterkste diesel heeft, ook heeft de fruitteelt een bijzondere plaats in de betuwe en is ook een graag geziene gast op dit evenement. Hoe de vrijdag verliep leest u hieronder


Tekst: Ellen de Heus en Dennis Vos, Foto/Film: Ellen de Heus en Dennis Vos


Standaard 4,5 ton

Trekkertrek Erichem trapte af met 4 standaardklassen, waarvan de 4,5 ton op baan 1 verreden werd. Het werd een mooie strijd waar de sleepwagen maar een keer verzwaard hoefde te worden. Het was met recht stuivertje wisselen op een goede baan met grip, met hier en daar een klein dood puntje. Winnaar van de 4,5 ton was Harm Mulder, gevolgd door Ton van Helten en Henri de Groot.

StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Harm MulderStaphorstInternational 1046103,41--
2Ton van HeltenGeldermalsenMassey Ferguson 108098,41--
3Henri de GrootGorinchemMassey Ferguson 39993,47--
4Aart de WithEverdingenLandini Vision 8593,37--
4Maurice v.d. KippersluisHagesteinMassey Ferguson 108093,37--
6Jan de HeusLeersumDeutz 800693,30--
7Arjen HaalboomBennekomFiat 850DT92,02--
8Gert NapLunterenCase JXU 8591,73--
9Gert van LaarKesterenDeutz 1000689,88--
10Chris LagerweijRenswoudeInternational 74389,06--
11William van HeltenGeldermalsenMassey Ferguson 108088,89--
12Berry TerlouwEverdingenCase International 139486,05--
13Gerrit van SchaikZegveldInternational 104684,38--
14Levi AugustinusKapel-AvezaathSteyr 909483,90--
15Gertjan DenekampBeesdCase 169482,36--
16Wim de JongBurenInternation 845 XL74,66--
17Niels HakkertBurenDeutz 800674,42--
18Arnoud de JongAschInternational 745-S67,15--
19Gert-Jan JansenVianenNew Holland T4.110F59,04--
20Wilber van GinkelBennekomSteyr 870disc--


Standaard 5,5 ton

Op baan twee werden de eerste klappen van het weekend gegeven door de 5,5 ton. Ook hier was de baan goed en waren het allemaal mooie runs. De sleepwagen werd hier ook maar 1 keer verzwaard en verliep de klasse voorspoedig, waarbij het tot de laatste run spannend was wie er met de grote beker naar huis zou gaan. Winnaar van de avond was Evert den Oudsten, gevolgd door Stefan van Ede en Jacco Overeem.


StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Evert den OudstenVianenFendt 311 LSA98,36--
2Stefan Van Ede-Steyr 908698,01--
3Jacco OvereemEdeValmet 90597,51--
4Roelof MulderRouveenInternational 124697,29--
5Gert de JongLeerbroekCase International 1056 XL96,75--
6Peter van de VendelVeenendaalValmet 80596,26--
7Frank v.d. ScheurRhenenDeutz-Fahr DX 4.7095,54--
8Andy KoolCulemborgFendt 611 S95,39--
9Arjan VersteegVeenendaalFord 810094,75--
10Fas de GrootLeerbroekInternational 104694,24--
11Corina de WithHagesteinMasse Ferguson 1080-492,98--
12Eric napTuilInternational 104692,31--
13Marco HommerlingLopikInternational 104690,41--
14Mark van HemertHaaftenSame Tiger Six 10588,34--
15Jarrik van WaasdorpIJzendoornNew Holland TL100A88,25--
16Bert van BeusichemKapel AvezaathCase International 1255 XL88,08--
17William de BruinTuilInternational 1055 XL88,01--
18Teus van der GaagKapel AvezaathCase International 1056 XL77,81--
19Hans van de LagemaatKapel AvezaathFendt 311 LSA77,27--


Standaard 2,5 ton

Na de 4,5 ton was het op baan 1 tijd voor de 2,5 ton. De lichtste standaard klasse voor de vrijdag, maar zeker niet een van de meest onopgemerkte. Er vond 1 proeftrek plaats, waarbij de sleepwagen lichter gemaakt moest worden. Al met al waren dit ook weer mooie runs en zouden er warempel 11 heren worden voorbij gereden door 1 dame. Winnares van de 2,5 ton was Willeke Kornet, gevolgd door Corne Okken en Mary van Santen.


StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Willeke KornetEverdingenMassey Ferguson 158110,00--
2Corne OkkenNieuwlandeInternational 45394,97--
3Mary van SantenOpijnenMassey Ferguson 16594,63--
4Gerco de VischNijkerkerveenMassey Ferguson 13592,37--
5Sander van der GunCulemborgDeutz D520691,72--
6Cees de GrootGorinchemMassey Ferguson 6590,05--
7Wim van RavenhorstRenswoudeCase International 38389,88--
8Frank VoorendMeterenInternational 42389,30--
9Manuela de BruinTuilInternational 42388,67--
10Cor van LeeuwenBurenInternational 35388,09--
11Ruud BogersEverdingenDavid Brown 99087,89--
12Theo van LeeuwenBuurmalsenJohn Deere 102085,46--


Standaard 9,0 ton

De laatste standaard klasse op baan 2 van de vrijdag viel te beurt aan een groot aantal 9,0 ton trekkers. Ook hier moest de sleepwagen een keer verzwaard worden en hier was de start ook 15 meter opgeschoven om de opvolgende truck klassen genoeg grip te kunnen bieden om hun kunsten te vertonen. Dit bleek een goede keus te zijn geweest omdat het ook hier stuivertje wisselen was om de eerste plaats, met een finale pull van 4 traktoren. De winnaar van de avond was Dirk-Jan Lagerweij, gevolgd door Alwin Kool en Arne van den Oever.

StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Dirk-Jan LagerweijDodewaardInternational 1455 XL101,3597,37-
2Alwin KoolSchoonrewoerdFord TW-25100,0295,45-
3Arne van den OeverZegveldFendt 820100,5993,49-
4Peter KasteleinNieuw-LekkerlandSteyr 9145100,4689,98-
5Jeroen HopNijkerkCase International 1455 XL99,48--
6Klaas RuinemansAchterbergCase International 1455 XL98,83--
7Jordy BoefLexmondFord TW-1597,56--
8Mark van der GriftRenswoudeJohn Deere 4240 S95,86--
9Kees JochemsenEdeInternational 1455 XL95,01--
10Marien de BruinNoordeloosFendt 612 LS93,49--
11Bas van ZantenKamerikFendt 71692,32--
12Mees van laarBarneveldFendt 614 LSA91,37--
13Evander van BeekLunterenCase International 1455 XL91,18--
14Jos KantAlmkerkJohn Deere 445590,60--
15Marco van RingelensteinEnspijkFendt 614 LSA-E89,30--
16Jelle TimmerLeerbroekFiat 1580 DT89,18--
17Teun KapRenswoudeFendt 81688,43--
18Fritz BolkLopikJohn Deere 781087,24--
19Remco RienksCulemborgNew Holland T7.210disk--


Sport 2,5 ton promoniveau

De eerste klasse was de 2,5 ton sportklasse en had Wennekers de proeftrek. De start was voortvarend, maar met het neerkomen schoot er waarschijnlijk iets los van de motor, waardoor de trekker op een cilinder minder liep dan bij vertrek. Bad Medicine was de tweede voor de proeftrek en ging voortvarend te werk, net voor het lijntje stokte de poging en werd de sleepwagenafstelling goed bevonden. Black Phantom had een ontzettend mooie run, maar de wedstrijdleider besloot toch nog de sleepwagen iets te verzwaren. Dn David had een nieuwe proeftrek, maar kwam net wat adem te kort. Diesel Ross zette de nieuwe streefafstand neer net voor de Full Pull lijn. Intertoy kwam er ook net niet aan te pas ondanks een zeer goede run. De Heij zette ook een dijk van een run neer en bleek het verzwaren van de sleepwagen gerechtvaardigd. Bad Medicine deed de proeftrek over, maar waaide net voor de 100 meter lijn uit. Black Phantom mocht vervolgens ook een nieuwe poging waaien en wist zich boven de 100 meter te plaatsen. Dn David besloot te gokken op een hogere versnelling, maar mocht helaas niet baten. Van Eijden daarentegen wist als eerste een wel een full pull neer te zetten en zou het de voorbode worden voor een erg mooie finale. The Orange Glow wist zich ook aan te sluiten en stond de full pull teller op twee, Grunfretter wist zich in de hierop volgende run ook in het rijtje full pulls te scharen. Belazerus 1 vergiste zich met het terugschakelen en verloor hierdoor snelheid terwijl ze goed op weg waren. Gunfire en Van Dijk waren bijschrijvers voor deze avond, Gunfire wist zich bij de finalisten te voegen dat kreeg Van Dijk niet voor elkaar. Finale van vijf met Black Phantom die een dikke afstand neerzette. Als een duveltje uit een doosje reed Van Eijden er gewoon even 10 meter aan voorbij. Orange Glow plaatste zich er netjes tussen. Grunfretter kon alleen de verwachtingen niet waar maken en eindigde als laatste in deze prachtige finale. Van Eijden op een, gevolgd door Orange Glow en Gunfire op twee en drie.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Van EijdenWouter van EijdenSchalkwijk110.00107.47
2The Orange GlowMartin HijkoopNieuwland110.00102.22
3GunfireCarles van der GunWaardenburg109.0896.71
4Black PhantomArie ZwijnenburgGouda108.3995.25
5GrûnfretterJan BroersmaHarkema110.0017.24
6De HeijDurk de HeijSurhuizum107.10
7DieselrossMartin de JongNieuwland106.73
8Van DijkBertus van DijkCothen106.52
9D'n DavidJohan van LeerdamLopik105.90
10IntertoySander van der LindeHei- en Boeicop105.27
11Belazerus 1Tino WilbersMilheeze101.53
12Bad MedicineJohn KlarenbeekLunteren96.99
13WennekersMenno WennekersAalsmeerHP


Sport Trucks

Sporttrucks in Erichem is altijd weer een strijd op een goede kleibaan in de mooie Betuwe. De proeftrek is voor Iron Man en bij de 81 meter stopt de truck er mee en zit er naar het lijkt iets niet goed in de aandrijflijn. Van Dodeweerd (77.91 ) P. Bos Veevoeders (95.05) en Smokin Griffin (89.68) hadden een proeftrek voordat de juiste afstelling gevonden was. Dark Rumble reed met 94.03 meter de eerste officiele afstand. Double Trouble, Team Versteeg Uddel en Dark Tornado lieten allen een full pull noteren. Iron Man kwam opnieuw de baan op en na 2x proberen blijken er toch daadwerkelijk problemen in de versnellingsbak te zijn. Van Dodeweerd kwam in deze run tot 77.91 meter en P. Bos Veevoeders wist zich de finale in te rijden. Smokin Griffin deed het deze run met 87.84 meter iets minder dan in de proeftrek, en toen was het finale tijd met 4 trucks. 4 verschillende merken trucks (Iveco, Daf, Volvo en MAN) mochten de strijd aangaan en Double Trouble was de eerste die voor de sleepwagen kwam. Een mooie run in een best wel zware sleepwagenafstelling zorgde ervoor dat de Iveco bij 99.50 meter stil stond. Team Versteeg Uddel zag het, koos het juiste spoor en kwam bij 101.03 meter tot stilstand. Dark Tornado had het moeilijker dan zijn voorgangers en moest genoegen nemen met 94.94 meter. Als laatste de kleine gele Daf met een kans op een podiumplaats. Robert hield het hoofd koel, had de vaart er goed in en stopte bij de 97.00 meter en dit was goed voor een 3e plaats. Team Versteeg Uddel nam de overwinning mee naar huis en Double Trouble was goed voor plaats 2 hier in Erichem.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Team Versteeg Uddel110,00101,03
2Double Trouble110,0099,50
3P. Bos veevoeders110,0097,00
4Dark Tornado110,0094,94
5Dark Rumble94,03
6Smokin' Griffin87,84
7Van Dodeweerd83,75
8Iron Man2,77


Supersport 3,4 ton promoniveau

Working Power had de proeftrek met een full pull als begin zat de sfeer er al gelijk goed in. Never Satisfied ging niet lekker weg, veel gebok en gehobbel onderweg, de machine waaide uit voor de 60 meter. The Carpenter liep niet lekker en waaide uit in het 100 meter gebied. Forza Fiat wist daarentegen zoals gewoonlijk een daverende full pull neer te zetten. Red Indian had na de pech van Oud Gastel een goede run nodig en dit lukte. Flying Bull had ook last van veel gehobbel en gestuiter, maar er ging ook motorisch iets behoorlijk mis en men vreesde dat de complete motor ter ziele was gegaan. Finaletijd! Working Power wist gelijk goed te scoren met een mooie run, de Carpenter had motorische problemen en bleef helaas steken op 21 cm. Forza Fiat deed zijn naam eer aan en ging fort over de afstand van Working Power heen. Red Indian kreeg niet de balans waar naar werd gezocht, flink wat gehobbel maar werd uit eindelijk wel derde. Forza Fiat, Working Power en Red Indian op de plaatsen 1,2 en 3.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Forza FiatEvert Jan HendriksBeemte Broekland110.00107.22
2Working PowerJan Willem DonkNoordeloos110.0095.34
3Red IndianKees van DaalenAchterberg109.4844.37
4The CarpenterJan van de WeijerMilheeze103.530.21
5Never SatisfiedPieter PaansWerkendam53.22
6Flying BullWichert Koers't Loo-Oldebroek46.13


3,5 ton Fruitteelt (Smalspoor)

De "konings klasse" van de smalspoor is altijd te vinden in het mooie Erichem en is ook een van de weinige, zo niet de enige waar deze verreden worden. Ook hier was het de sleepwagen 1 keer te verzwaren en zou ook dit een klasse worden waar tot het laatst stuivertje gewisseld zou worden voor de eerste plek. Dat ze ook goed tegen grappen kunnen was wel te merken bij de proeftrek, waar ook de eerste proeftrek verreden werd MET helm en dat terwijl de trekker een dichte kabine had. De winnaar van de avond was Gert Jan Voornevels gevolgd door Michel van Ooyen en Ronald van Mourik.

StandNaamPlaatsMerk TypeAfstand 1Afstand 2Afstand 3
1Gert Jan VoornevelsWadenoijenFendt 209 V110,0098,54-
2Michel van OoyenZuilichemFendt 211 V105,5395,55-
3Ronald van MourikBuurmalsenCase Quantum 95 V110,0093,01-
4Arjan de BruinErichemFendt 211 V104,7892,28-
5Dennis WiegersTielFendt 211 V102,63--
6Rik van SijllZennewijnenFendt 209 V100,98--
7Wim HaagCothenNew Holland T4.100N99,68--
8Arie KaashoekMeterenNew Holland T4.105N99,43--
9Michel VoorneveldGeldermalsenFendt 211 V94,53--
10Joost OostromEchteldFendt 207 V91,79--
11Jeroen van DijkGellicumFendt 209 V87,34--
12Dirk-Jan BornemanZoelenFendt 280 VA66,75--


Supersport Trucks

Als laatste klasse op de vrijdagavond kwamen de supersport trucks de baan op. Proeftreks waren er voor Van Heugten (98.87 meter) en Trek Mack (76.21 meter) voordat de juiste afstelling gevonden was. Rhinorocket en VDB Staalbouw reden beide een mooie full pull en van Vlastuin Agro kwam tot 19.96 meter en heeft schade in de aandrijflijn. Blue Legend reed een overtuigende full pull maar daar bleek er een koppakking uit te liggen dus komen ze niet terug in de finale. Volvo fh16 Harskamp liep weer als vanouds en kwam er full pull op het ABC scherm te staan. Van Heugten in de herkansing en deed het met 107.84 meter beter als in de proeftrek en de Trek Mack deed het met 75.29 meter net iets minder goed dan in zijn voorgaande run. White Horse reed ook vandaag weer een mooie full pull en TV Kar (107.93 meter) en Back in Black (109.70 meter kwam beide net niet aan de full pull. Als laatste bijschrijver De Hulk en ook de mannen uit Nieuwaal reden zich met hun Volvo de finale in. 6 teams mochten finale rijden maar helaas kwam Blue Legend door schade niet terug en was het Rhinorocket die mocht beginnen. Een run waar werkelijk alles klopte en wederom een full pull voor het gele kanon. VDB Staalbouw ging van start, had het zwaar en 90.31 meter konden we noteren. De Volvo FH16 Harskamp ging wel zijn voorganger voorbij maar kwam met 97.05 meter niet bij Rhinorocket in de buurt. White Horse had 2 pogingen in de finale en met een verkeerde versnellingskeuze kwamen ze helaas maar 22.21 meter ver. Als laatste de Hulk die de aanval ging inzetten. Prachtig op weg maar een zware sleepwagenafstelling zorgde ervoor dat ze 101.96 meter ver kwamen. Met deze afstand een mooie 2e plaats behaald en geplaatst voor het NK in Tzum later dit jaar. De overwinning was voor Rhinorocket en Volvo FH16 Harskamp mocht met plaats 3 ook mee het podium op.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1IVS RhinoRocket110,00120,00
2De Hulk110,00101,96
3Volvo FH16 Harskamp110,0097,05
4VDB Staalbouw110,0090,31
5White Horse IX110,0022,21
6Blue Legend110,00
7Back in Black109,70
8TV Kar107,93
9Van Heugten Transport107,84
10Trek Mack75,29
11Van Vlastuin Agro19,96


Supersport 3,6 ton promoniveau

Radical Roughneck Proeftrek kreeg deining niet uit de machine en ging de sleepwagen lichter. Smokey Deere had de tweede Proeftrek en had een goede run. De eerste officiele afstand was voor Flying Wheels, welke een zeer onstuimige run beleefde. Ook Revolution had een flinke kluif aan de baan, moest flink stoken om de turbo aan de gang te krijgen en waaide helaas in het 80 meter gebied uit. Gypsy King reed deze avond op de wielen van Green Bullit, wat een vrij eigenaardige combinatie was voor een Inter. Het lukte de combinatie wel om als eerste de 100 meter aan te tikken. Dynamite ging ook als een raket, maar was de kracht er in de 90 meter uit. Hetzelfde gebeurde met Bassie, dus het zou met een paar deelnemers nog te gaan spannend worden of er een finale uit kon worden gesleept. Radical Roughneck deed de proeftrek over, ze konden de kracht er goed inhouden, maar helaas was de snelheid er uit in het 90 meter gebied. Don t Worry hield de kracht er ook in maar zou ook zijn waterloo vinden in het 90 meter gebied. Belazerus 3 kwam zag en overwon, met het team als de motor zette zij de verste afstand in deze klasse neer en had finalist 2 zich gemeld. Red Rhino had ook even last van het begin en dit koste hem belangrijke centimeters. Echter gooide Hook n Run en Our Dream hoge ogen door zichzelf boven Gypsy King in de finale te rijden. De Freek was de laatste in de kwalificatie, maar bleek niet opgewassen met de puller 2000ï banden tegen de bekende nokken. Finale waarbij Gypsy King flinke afstand neerzette, waarbij een flinke glimlach was af te lezen van de chauffeur. Echter ging Belazerus 3 met twee vingers in de neus eroverheen. Hook n Run en Our Dream wisten deze afstand niet meer te kloppen maar een hiervan eindigde wel op het podium. Eerste plaats ging naar Belazerus 3, gevolgd door Gypsy King en Our Dream.

Zo eindigde een mooi eerste dagje Erichem waarover nog lang nagepraat zal worden.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn107.81106.80
2Our DreamMaikel RaatsAchtmaal103.03104.19
3Gipsy KingJan UbakStaphorst100.31101.40
4Hook 'n RunBrienen den HartogWageningen100.5599.31
5FreekJan van MourikDe Glind99.64
6Red RhinoHarm GrievinkWinterswijk99.28
7Radical RoughneckRichard van DijkHouten98.88
8DynamiteAlbert DrostHarskamp97.74
9Don't WorryHessel VisserStavoren97.71
10BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude96.45
11Smokey DeereHenrik van EngelenElburg95.73
12Flying WheelsJan de BruinPutten84.42
13RevolutionPeter BotermansHalsteren82.77