x
x
x
x

Nieuws 2018
Trucks

Winderig en koud Achterberg.

23-05-2018

Vrijdagavond 19 mei staat de wedstrijd Achterberg op het programma. Warm is het niet echt en de wind die doet ook goed zijn best. Ondanks dat hebben we toch wel heel veel mooie runs gezien bij de diverse klassen tractoren en de supersport trucks.

Tekst: Ellen de Heus


Sport 2,5 ton topniveau

Nadat er 2 proeftreks verreden was de juiste sleepwagenafstelling gevonden en kon het dan echt gaan gebeuren. 6 tractoren wisten de full pull lijn voorbij te gaan en kwamen terug om finale te rijden. Green en Yellow hadden de pech dat hun trekhaak afgebroken was en konden dus niet nogmaals aan de ketting. Van Dijk, Belazerus 1 en Small Bassie hadden het zwaar en bleven ver weg van de overige deelnemers. Bandito, Adriaan, Starfire, de Blauwe Stier en Aftershock kwamen allen tussen de 100 en 110 meter tot stilstand. De Finale ging tussen 6 deelnemers en Kleine Beer(6), Rednix (5), Wennekers (4) en Calimero (3)stonden allen stil tussen de 100 en 108 meter. Aart de With met zijn Little Red Poison liet een mooie afstand van 116.50 meter noteren maar Red Poison was de beste in Achterberg met een afstand van 120.18 meter


Sport 2.5 ton Top




Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Red PassionJelle van de RijtVenhorst110.00120.18
2Little Red PoisonAart de WithHagestein110.00116.50
3CalimeroJeroen van SchaikWoerden110.00107.87
4WennekersMenno WennekersAalsmeer110.00106.70
5RednixRene VliekPutten110.00103.75
6Kleine BeerGert ten BrummelerVinkeveen110.00102.59
7BanditoHenk SchoonhovenOosterwolde (Gld)109.04
8AdriaanSteven van EdeRenswoude107.93
9StarfireGosse KoertsKornhorn107.31
10De Blauwe StierRinie van DijkHarskamp101.58
11After ShockHerman de LeeuwHoogblokland101.10
12Small BassieWilco van den BrandhofRenswoude85.46
13Belazerus 1Tino WilbersMilheeze85.33
14Van DijkBertus van DijkCothen39.70
15Green & YellowEddie CrumLienden19.54


Supersport 3,4 ton promoniveau

Een kleine klasse vandaag want er waren maar 6 tractoren aanwezig van de 8 die op de startlijst stonden. The Carpenter haakte ook aan maar besloot om 6 plaatsen op te schuiven en helaas kwamen niet terug op de baan. Never Satisfied zetten een afstand van 101.92 meter neer en dat was te weinig voor een finale run. De finale ging tussen de overige 4 deelnemers en de uiteindelijke overwinning die was met met eerst een full pull en een finale afstand van 94.80 meter voor Forza Fiat. Working Power liep ook goed gezien zijn full pull en finale afstand van 87.38 meter. Nr. 3 was Flying Bull met de afstanden van 102.71 meter en in de finale 85.743 meter. Thuis rijder Red Indian liep in de kwalificatieronden met 105.25 meter net iets beter dan de Flying Bull maar in de finale waren de rollen omgedraaid en moesten ze met 82.22 meter genoegen nemen met een 4e plaats.




Supersport 3.4 ton Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Forza FiatEvert Jan HendriksBeemte Broekland110.0094.80
2Working PowerJan Willem DonkNoordeloos110.0087.38
3Flying BullWichert Koers't Loo-Oldebroek102.7185.73
4Red IndianKees van DaalenAchterberg105.2582.22
5Never SatisfiedPieter PaansWerkendam101.92
6The CarpenterJan van de WeijerMilheezeHP


Supersport 3,6 ton promoniveau

De aftrap in de klasse was voor Dont Worry en met 97.12 meter lieten ze de afstand staan. Uiteindelijk bleek dit een goede keuze te zijn want het goed voor een 3e plaats. De overwinning was voor Belazerus 3 Big Toy met 101.65 meter en bijschrijver Freek nam met 99.28 meter de 2e plaats mee naar huis. Revolution, Our Drean, Dynamite, Radical Roughneck, Hook n Run en Bassie kwamen allen tussen de 90 meter en 100 meter tot stilstand. Gipsy King en Flying Wheels reden respectievelijk 88.76 en 87.18 meter. Smokey Deere overschreed de witte lijn en Red Rhino DNS





Supersport 3.6 ton Promo


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn101.65
2FreekJan van MourikDe Glind99.28
3Don't WorryHessel VisserStavoren97.12
4RevolutionPeter BotermansHalsteren96.95
5Our DreamMaikel RaatsAchtmaal96.56
6DynamiteAlbert DrostHarskamp96.28
7Radical RoughneckRichard van DijkHouten94.97
8Hook 'n RunBrienen den HartogWageningen92.94
9BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude90.70
10Gipsy KingJan UbakStaphorst88.76
11Flying WheelsJan de BruinPutten87.18
12Smokey DeereHenrik van EngelenElburgdisk
99Red RhinoHarm GrievinkWinterswijkDNS


Supersport Trucks

De eerste truck die de baan opkomt is Blue Legend en we zien gespannen gezichten. De achterliggende weken druk bezig geweest vanwege diverse schades en we zjjn benieuwd wat ons nu weer te wachten staat. Bram rijdt goed weg en helaas horen we weer een geluid wat niet goed is. Een koppakking ligt er uit en de gereden afstand was een Full Pull maar ze melden zich af voor de finale. White Horse rijdt een mooie run en komt ook mooi de full pull lijn over. Volvo fh16 Harskamp heeft het zwaar en met een kapotte verstuiverleiding weten ze een afstand van 101.09 meter neer te zetten. Trek mack ondergaat iedere week aanpassingen en stukje bij beetje gaat het steeds beter lopen met vandaag een gereden afstand van 62.06 meter en Rhinorocket die reedt ook gewoon een Full Pull en is dus ook finale kandidaat. De trucks van Team de Heus zoals Arco zei reden achter elkaar. Eerst Herman met zijn TV kar (79.62 meter) en daarna de van Heugten Daf bestuurd door Carola (85.75 meter).Green Bull kampt ook met problemen en komen helaas niet verder dan 69.85 meter en VDB Staalbouw liet met 79.95 meter ook niet zien wat er van hem verwacht werd. Van Vlastuin agro reed na de opgelopen schade op de vorige wedstrijd een hele mooie full pull. De bijschrijvers waren toen aan de beurt en Back in Black liet een afstand van 86.29 meter noteren en No Risk No Fun reed toch wel verrassend een full pull en komt dus ook terug in de finale.White Horse is het die de finale aftrapt en krijgt de gang er niet goed in gezien de afstand van 81.73 meter. Volvo fh16 Harskamp liep zoals de vele fans hoopten en met 101.29 meter konden ze dik tevreden zijn. Rhinorocket deed ook zijn best maar miste ook snelheid en moest met een afstand van 96.86 meter genoegen nemen. Van Vlastuin agro haalde alles uit de kast en was met 98.08 meter best content . No risk no fun de laatste deelnemer die de baan op kwam, Gert reed een goede run en dat leverde een goede afstand op. 100.34 meter bleek goed te zijn voor een 2e plaats hier in Achterberg, de overwinning was voor Volvo fh16 Harskamp en van Vlastuin agro nam de 3e plaats mee naar huis.



















Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Volvo FH16 Harskamp101,09101,29
2No Risk No Fun110,00100,34
3Van Vlastuin Agro110,0098,08
4IVS RhinoRocket110,0096,86
5White Horse IX110,0081,73
6Back in Black86,29
7Van Heugten Transport85,75
8VDB Staalbouw79,95
9TV Kar79,62
10GreenBull69,85
11Trek Mack62,06
12Blue LegendHP