x
x
x
x

Nieuws 2018
Trucks

Mooie en zonnige wedstrijd in Speuld

08-07-2018

Op vrijdag 6 juli was het tijd voor trekkers, trucks en gezelligheid in Speuld. Onder een stralende zon werd er een mooie wedstrijd neergezet waar de organisatie dit jaar alle inspanningen omgezet zag worden in een prachtig evenement.

tekst en foto's door Dennis Vos, Frans Pathuis, Ellen de Heus en Jeannette de Vries


Standaard 4,5 ton

De proeftrek was voor Berrian van de Wekken met zijn Deutz D6006. Deze thuisrijder had zichzelf en de trekker de laatste weken al grondig voorbereid, inclusief plastic folie om de banden om zoveel mogelijk grip op de baan te houden. Ondanks alle inspanningen moest Berrian genoegen nemen met de een-na-laatste plek. Ook Rick van den Brink had het op zijn thuiswedstrijd niet makkelijk. Hij eindigde als dertiende met zijn John Deere 2650.
Er was overigens sprake van een echte broederstrijd in de Standaardklasse 4,5 ton. Anjo en Berry van Panhuis hadden elkaar voorafgaand aan de wedstrijd flink op scherp gezet wisten hun ouders te vertellen. Op de baan werd de strijd gestreden. Met Anjo op de achtste en Berry op de zevende plek is hopelijk de rust teruggekeerd in huize Van Panhuis.
Ali van Soeren was de eerste die (met de Ford 7600) in de kwalificatie voorbij de 100 meter reed. In de finale werd het een derde plek. Albert van den Bruinhorst reed zijn Inter 844-S naar de tweede plek en Jacob Bloemert reed met de John Deere 3040 de verste afstand in de kwalificatie, dat deed hij in de finale nog een keer over.

Speuld 2018 Standaard 4,5 ton



Standaard 5,5 ton

De eerste klasse op baan 1 begon volgens Speuldse traditie, er werd even afgetast hoe de baan zich hield. De afstelling van de sleepwagen werd lastig, want er waren een aantal proeftreks nodig om de goede instelling te bepalen. Uiteindelijk werd in de eerste afstelling de wedstrijd gereden en met een deelnemersveld 15 stuks werd het een mooie strijd met helaas maar 1 full pull.

NTTO Outdoor Speuld 2018 5,5 ton Standaard



Standaard 7 ton

Ook weer een Speuldse variatie in de volgende klasse op baan 1. De baan hield zich goed in de warme zon, af en toe een beetje water erover deed wonderen. Twee proeftreks waren er nodig om de sleepwagen definitief af te stellen. In een zonovergoten Speuld waarbij we toch vandaag enigszins gecompenseerd worden qua weer in opzichte van twee voorgaande edities. Het aantal full pulls was zes stuks; het bleef spannend tot de laatste rit.

NTTO Outdoor Speuld 2018 7 ton Standaard



Standaard 9 ton

Met veertien deelnemers was ook deze klasse van alle soorten en smaken voorzien. Vier in de finale waarvan er bij eentje de vermogenstest niet positief afliep. Jeroen Hop liet de vlag met de run met zijn Case International 1455 XL bij 83,50 neerzetten. Arnoud Huisman stopte met de Fendt 614 LSA een ruime meter eerder. Voor de laatste finalist Jan van der Sluis bleef er een derde plek op het podium.

Speuld 2018 Standaard 9 ton



Standaard 11 ton

Met tien deelnemers kwamen de zwaarste machines ook goed aan bod. Het gaat dan misschien niet allemaal heel snel, de spanning zat in de gereden afstanden. Hoe kort op elkaar kun je stoppen met deze diversiteit aan machines. Voor Gerrit Buijtenhuis was er de grootste beker na de winnende run met de Fendt 926. Hans Versteeg (Fendt 930) eindigde als tweede en Evert Kraaij zette zijn Case International 7250 stil bij 84,30. Goed voor de derde plek van vandaag.

Speuld 2018 Standaard 11 ton



Sport 2,5 ton topniveau

Small Bassie had de proeftrek, waarbij de sleepwagen afstelling gelijk werd vastgesteld. Red Passion en De Blauwe Stier reden een full pull met twee vingers in de neus. Aftershock deed een verwoede poging zich bij de eerder gereden full pulls te scharen, echter ging dit niet lukken. Rednix en Bandito wisten wel weer een mooie full pull te scoren. Kleine Beer kwam net wat te kort voor de volgende ronde. Small Bassie deed de proeftrek over en wist er 2 meter bij te snoepen, maar nog geen full pull. Calimero kwam ook een paar meter te kort. Starfire wist er dan wel weer een full pull uit te persen. Adriaan kwam op het lijntje van een full pull, 60 cm te kort. Little Red Poison ging wel aan datzelfde lijntje voorbij. Green & Yellow kwam net een klein beetje te kort. Bijschrijvers Belazerus 1 en Wennekers deden ook nog een poging om bij de full pull kandidaten, maar dit lukte helaas niet. Finale met Red Passion als eerste welke een dikke finaleafstand wist te rijden. Dit bleek echter niet genoeg, Blauwe Stier ging hier met twee meter overheen. Alsof dit nog niet genoeg was ging Rednix ook weer over deze afstand heen ging. Bandito beet zich in de baan vast rond de 100 meter en hiermee was ook deze poging ten einde. Starfire kwam helaas niet weg en Little Red Poison wist niet te profiteren van de mindere run van Red Passion. Hierdoor Red Passion op drie met de Blauwe Stier op twee. Rednix mocht met de grootste beker naar huis.

NTTO Outdoor Speuld 2018 2,5 ton Sport


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1RednixRene VliekPutten110.00106.50
2De Blauwe StierRinie van DijkHarskamp110.00106.28
3Red PassionJelle van de RijtVenhorst110.00104.15
4Little Red PoisonAart de WithHagestein110.00102.96
5BanditoHenk SchoonhovenOosterwolde (Gld)110.00102.77
6StarfireGosse KoertsKornhorn110.001.08
7AdriaanSteven van EdeRenswoude109.34
8Green & YellowEddie CrumLienden108.27
9CalimeroJeroen van SchaikWoerden108.12
10After ShockHerman de LeeuwHoogblokland106.62
11Kleine BeerGert ten BrummelerVinkeveen106.30
12WennekersMenno WennekersAalsmeer102.73
13Small BassieWilco van den BrandhofRenswoude102.41
14Belazerus 1Tino WilbersMilheeze98.71


Sport 4,5 ton topniveau

Met twaalf competitiedeelnemers en vier bijschrijvers beloofde het een mooie strijd te worden. Van Dijk had de eerste proeftrek, de tweede proeftrek was voor Bulls Eye, dit was meteen de allereerste run voor Koen Ridder. Een exacte kopie van zijn vader Henk qua rijstijl. Na een derde proeftrek stond de sleepwagenafstelling vast. Blue Risk had volgens Arco Sterk van alles meegenomen voor de runs, behalve grip voor de laatste meters. Toch wist de machine in de finale terecht te komen. Net als bijschrijver New Green Worker die in de kwalificatierun een sublieme balans liet zien. Blue Risk liet als eerste finalist het zwart/wit geblokte bij 107,88 in de grond prikken. Debutant Koen Ridder stopte slechts 20 cm eerder. Baby Kreij stopte bijna een meter eerder. Haalde Blue Force als enige in de kwalificatie een full pull, Henry van Roselaar moest na de finalerun genoegen nemen met een vierde plek. New Green Worker had een zeer moeilijke start en eindigde als vijfde.

Speuld 2018 Sport 4,5 ton


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Blue RiskWouter PeelenHarskamp106.36107.88
2Bull's EyeHenk RidderOldekerk104.59107.82
3Baby KreijMichel de KreijHoogblokland105.83106.94
4Blue ForceHenri van RoselaarPutten110.00104.93
5New Green WorkerGerlant MouwSpeuld106.1387.79
6MTXMark HendriksElsendorp103.72
7Passion for PowerJan RoseboomEde100.60
8Red ExpectationCor BraakmanLaren (Gld)100.03
9De Blauwe KreijRobert de KreijHoornaar99.83
10Full SpeedBert KooijLeerbroek98.93
11Brother DeereDirk SchipperPutten98.84
12Van DijkHans van DijkZeeland97.56
13Red ExplosionMathijs BouwHarskamp95.05
14Old Green WorkerBen SlijkhuisSpeuld93.34
15Green LightningWouter SchipperPutten92.84
16Gas d'r Bi-jHans KesterIJsselstein90.68


Supersport 3,6 ton topniveau

Na de proeftrek van Bad Romance werd de sleepwagen zwaarder gezet. Buiks zette de tweede proeftrek neer met een hele mooie afstand, sleepwagenafstelling werd hierbij gelijk vastgezet. Voor de Groene Aardbei was het erop of eronder, helaas bleek de baan in Speuld niet geschikt voor hun puller banden. Builders Toy zette zich ondanks dat de run abrupt eindigde voorbij aan de Groene Aardbei. Blue Tiger had een hele onstuimige run, de aanwezige paardenkrachten konden de weg naar de baan niet vinden. Six Fighter kreeg zijn run niet goed weggezet en moest vroeg zijn poging staken. Proud Eagle wist de eerste full pull neer te zetten, iedereen was weer bij de les. Bad Romance deed zijn proeftrek over en verliet de baan ook met een dikke full pull. Cobra XL wist op de nieuwe Mitas sloffen een keurige afstand neer te zetten. Triple X had ook last van het feit dat de pullers, de paarden in het vooronder niet naar de baan konden brengen. Greenstar zette een mooie run neer. Red Bunny wist zich boven Buiks te plaatsen en kegelde Greenstar zelfs de finale uit. Green Bullet had een moeilijke start maar corrigeerde zich prima, Flying Wheels had echter meer problemen en viel het vermogen helaas weg in het 90 meter gebied. Een steeds sterker wordende Dynamite wist goed te scoren, Twister kwam in een enorme onbalans terecht en moest het gas dicht doen rond de 70 meter. Finale met Buiks als eerste welke een stevige te kloppen afstand neerzette. Proud Eagle wist deze afstand echter voorbij te rijden. Bad Romance presteerde boven verwachting en reed nog weer aan de afstand van Proud Eagle voorbij. Red Bunny kwam er vandaag niet aan te pas.

NTTO Outdoor Speuld 2018 3,6 ton Supersport


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Bad RomanceJos KonijnLunteren110.00103.83
2Proud EagleReinier SundermeyerVoorst110.00101.82
3The Red BunnyJoan de VisserAagtekerke106.69101.04
4BuiksStef BuiksRijsbergen106.57100.60
5GreenstarTheo PellegromMeteren104.49
6DynamiteAlbert DrostHarskamp99.67
7Cobra XLPaul BeniersGemert96.60
8Green BulletLuchel HofstedeStaphorst95.50
9Builders ToyJan GeertseVrouwenpolder95.33
10De Groene AardbeiRinie OvereemEde94.95
11Triple XBart BotermansHalsteren94.90
12Flying WheelsJan de BruinPutten90.02
13Blue TigerJohan MullerHalsteren88.28
14Zetor PowerEvert van PanhuisNunspeet82.77
15TwisterLammert de ZwaanHulshorst64.19
16Six FighterArjo HardemanEderveen51.23


Supersport 4,5 ton topniveau

Met een fantastische proeftrek van Red Impact werd het slotakkoord van Speuld gegeven. Met als kersje op de taart dat deze sleepwagen afstelling zo bleef staan. White Shadow deed ook goede zaken, maar kreeg de full pull lijn niet achter zich. Simply Green zette ook een ontzettend mooie full pull neer, echter kwam Secret of the Valley er net niet aan te pas. Maximum Massey kreeg de turbo niet draaiend en moest zijn poging staken. The Mystery vertrok goed, maar verloor vermogen in het 100 meter gebied. Full pull nummertje drie kwam op naam van Peeters met een fantastische run. Up en Down vertrok goed, maar ging jammer genoeg onderuit in het 90 meter gebied. Van Stappust wist zich weer mooi bij de finalisten te scharen met een daverende full pull. Bij Red Devil kreeg de nieuwe brandstofpomp het gelijk goed naar de zin, maar de run was helaas niet optimaal om de machine echt goed op druk te krijgen en te houden. Great Experience zette ook een mooie run neer, ook al wilde het team meer. Steel 2 Steal wist vriend en vijand te verbazen met een daverende full pull. Wilde Pirate was de eerste bijschrijver, maar waaide uit voor de 70 meter. Meter Vreter gebeurde jammer genoeg hetzelfde. Red Devil mocht de run over doen i.v.m. een foutje tijdens de start. Met een betere run als de eerste was het tijd voor de finale. Red Impact wist met een erg strakke afstelling goed te scoren, echter wist Simply Green er nog zeven meter bij te snoepen. Peeters was totaal de balans kwijt en stuiterde hard over de baan heen wat kostbare meters scheelde. Van Stappust had hetzelfde probleem, hier ging het gas dicht bij de 60 meter. Steel 2 Steal ging in vergelijking met zijn voorgangers wel goed weg en eindigde tot verrassing van velen op de derde plaats. De tweede plaats mocht Red Impact in beslag nemen, en de eerste plek ging welverdiend naar Simply Green.

NTTO Outdoor Speuld 2018 4,5 ton Supersport


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Simply GreenLaurens den BoerMolenaarsgraaf110.00111.71
2Red ImpactHenri VersluisZijderveld110.00104.97
3Steel to StealGerrit BisschopRouveen110.0092.92
4PeetersErik PeetersHoeven110.0088.09
5Van StappustGerard HofstedeStaphorst110.0063.94
6Secret of the ValleyJurrien van de GeerOverberg108.36
7White ShadowGerard SikesYsselsteyn107.10
8Great ExperienceWilco van LaarOverberg105.36
9The MysteryMartien van den BergWekerom103.38
10Red DevilWim HendriksenRuurlo102.94
11Up and DownArjan BloemertStaphorst99.69
12Wild PirateArrie van de LagemaatLunteren66.73
13MeterVreterJan Willem Van PuttenOldebroek60.69
14Maximum MasseyRolf BouwmansBakel42.22


Supersport Trucks

Een bekerwedstrijd stond er op het programma voor de supersport trucks en op deze mooie Veluwse wedstrijd was de strijd weer spannend. In de eerste omloop werden er 6 full pulls gereden en die trucks kwamen allemaal terug in de finale. Trek Mack had 2 pogingen nodig en kwam helaas rond de 80 meter buiten de baan en er kwam disk. op het scorebord te staan. HBT zagen wij voor de eerste maal dit jaar op de baan en met een afstand van 58.92 meter kunnen ze verder met hun strijdplan. De finale werd begonnen door Back in Black en de Big Benz zette de Volvo stil bij 99.20 meter. TV kar was de volgende die klaar stond en deze run leverde hen een afstand van 98.55 meter op. De van Heugten Daf met als bijrijder de afscheid nemende functionaris Johan Budding reed naar een afstand van 85.36 meter. Volvo fh16 Harskamp liet een super mooie run zien en 115.30 meter konden we noteren. No Risk No Fun had het iets moeilijker maar met 105.44 meter konden ze best tevreden zijn. Als laatste VDB Staalbouw op de baan en onderweg kwam er steeds meer zwarte rook te zien, zelfs een vlam van onder de cabine weerhield ze er niet van om met 110.81 meter een 2e plaats mee naar huis te nemen. De overwinning was voor Volvo fh16 Harskamp en No Risk No Fun die waren tevreden met plaats 3.





Speuld 2018 Supersport Trucks


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Volvo FH16 Harskamp110,00115,30
2VDB Staalbouw110,00110,81
3No Risk No Fun110,00105,44
4Back in Black110,0099,20
5TV Kar110,0098,55
6Van Heugten Transport110,0085,36
7Heavy Boys Toys58,92
8Trek MackDISK