x
x
x
x

Nieuws 2018
Trucks

Hoogblokland vrijdagavond een ongekende show !

19-08-2018

Vrijdagavond Hoogblokland, niemand wist wat ze wachten stond. Heel veel trucks op de beide baan en aan het einde van de avond een afsluiting waar velen van droomden. Geweldig goed georganiseerd op deze prachtige locatie en volgend jaar komen al de trucks graag weer terug naar Hoogblokland.

Tekst en film: Ellen de Heus


Sport Trucks

Tractorpulling in Hoogblokland. Een evenement waar vele naar uitkeken. De vrijdagavond begon met standaard tractoren op beide banen en werd afgesloten met heel veel trucks op beide banen. Als eerste truck klasse kwamen de sporttrucks de baan op en werd het publiek goed opgewarmd voor de supersport trucks. Team Versteeg was de eerste truck die de baan op kwam en de proeftrek leverde een afstand van 102.56 meter op en de sleepwagen ging lichter en de officiele run leverde hem gewoon een Full Pull op. De MAN van Shavepower deed het iets minder goed deze run maar 96.71 meter en in de herkansing een Full Pull maakte alles goed . Van Dodeweerd die kwam tot een afstand van 89.28 meter, en Smokin Griffin die haalde met 97.94 meter ook de finale niet. De overige deelnemers die kwamen allen terug in de finale. P. Bos veevoeders die mocht de finale openen en met een afstand van 98.17 meter kon het alle kanten op. Double Trouble liet zien wat ze in huis hadden en 105.98 meter kwam er op het scorebord te staan. Team Versteeg die reed met 100.99 meter zijn voorgangers voorbij en Shavepower bleef daar met 88.02 meter net weer achter. Dan de beide volvo s die nog moesten en van hen was het bad Bull die 102.17 meter liet noteren en Iron Man nam de gok helemaal aan de linker zijde te starten maar met 75.06 meter bleek dat niet goed te zijn. Als laatste Dark Tornado die het allemaal zag gebeuren en een mooie run leverde hen 98.68 meter op. De overwinning was voor Double Trouble, Bad Bull was 2e en Team Versteeg mocht ook het podium op om de 3e plaats in ontvangst te nemen.



Sporttrucks Hoogblokland 2018



Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Double Trouble110,00105,98
2Bad Bull110,00102.17
3Team Versteeg Uddel110,00100,99
4Dark Tornado110,0098,68
5P. Bos veevoeders110,0098,17
6Shave Power110,0088,02
7Iron Man110,0075,06
8Smokin' Griffin97,94
9Van Dodeweerd89,28


Supersport Trucks

Nadat de sporttrucks gereden hadden werd de Take it Easy aangepast voor de supersport trucks en kwam de eerste deelnemer de baan op. Black Sensation was 5 uur onderweg geweest en stond klaar voor de proeftrek. De run verliep goed, er was een full pull gereden maar aan het einde van de run bleef het gas hangen en kwamen ze in de greppel terecht mar gelukkig was er geen schade. De van Heugten Daf met als bijrijder Bastiaan de Groot deed het met 97.20 meter ook goed en toen was het tijd voor de andere truck uit dezelfde stal. De Tv kar had zijn proeftrek weggeven want een inwendige lekkage van het koelwater zou te veel kunnen zijn. Rijden zonder koelwater betekend risico nemen en dat wilden ze niet. Een mooie start van de TV Kar zagen we en toen bij de 84.18 hoorden we een knal en was er veel rook te zien en was het gedaan. De Scania liep nog gelukkig maar de intercooler die was kapot. Trek Mack was er ook weer bij en enthousiast zoals altijd waren ze met 86.39 meter weer erg blij te zien aan de glimmende gezichten. VDB Staalbouw die had het best een beetje zwaar en met 104.88 meter helaas geen finale voor Arjan. Toen kwamen de finalisten terug de baan op en werd het echt spannend. Black Sensation was het die de eerste finale run reed en deze leverde hen een afstand van 97.64 meter op. Van Vlastuin agro die deed het weer en reed ook nu de full pull lijn over en de hoop van een superfinale kwam steeds dichter bij voor velen. Volvo fh16 Harskamp had zijn turbo problemen van Zele weer opgelost en met 113.42 meter op het scorebord deed de volvo het super. White Horse deed het met 111.54 meter net iets minder goed dan zijn voorganger. En dan was er nog 1 truck die een super finale kon afdwingen en dat was Rhinorocket. En het gebeurende de gele truck deed wat velen hoopten en reed ook gewoon de finale lijn over en zou dus terug komen voor nog een run. Back in Black had lucht problemen en mocht buiten mededinging zijn run rijden. Dit verliep goed en met een afstand van rond de 101 meter waren ze dik tevreden. Na even wachten op de 2 deelnemers voor de super finale was het eindelijk zo ver. De baan lag er super mooi bij en van Vlastuin agro stond klaar. Gerrit deed wat hij moest doen, haalde alles uit de kast en deze mooi run leverde hem 119.64 meter op. De spanning stijgt bij velen en Rhinorocket is er klaar voor. Ze rijden weg, geven gas en zijn niet meer te stoppen. De bult kwam wel erg dichtbij en uiteindelijk stonden ze ook stil in deze bult. 134.04 meter was de gereden afstand en de overwinning was dik verdiend. Proficiat mannen. Van Vlastuin agro was duidelijk de nr 2 in Hoogblokland en Volvo fh16 Harskamp kon niet anders dan tevreden zijn met hun 3e plaats. Hoogblokland een super loklatie met veel mogelijkheden, goed georganiseerd en we kunnen niets anders zeggen dan dat de banen er goed bij lagen en we graag volgend jaar weer terug komen.


Supersport trucks Hoogblokland 2018


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1IVS RhinoRocket110,00120.00134.04
2Van Vlastuin Agro110,00120.00119.64
3Volvo FH16 Harskamp110,00113.42
4White Horse IX110,00111.54
5MITAS Black Sensation 110,0097.64
6VDB Staalbouw104,88
7Van Heugten Transport97,20
8Trek Mack86,39
9TV Kar84,18