x
x
x
x

Nieuws 2019
Trucks

Tzum vrijdag: koud en spannend

15-09-2018

Op vrijdagavond werden de laatste tickets verdeeld voor de Farmstock competiie 4.5 ton sport en 3.6 ton super sport, maar de meeste spanning werd verwacht bij de trucks. Het NK Trucks had uit heel het land deelnemers en toeschouwers getrokken die meteen koude wind een mooie strijd konden verwachten.

Tekst en foto's: Ellen de Heus & Gerald Verweij


Sport 4,5 ton

Na Red Explosion die de proeftrek doet mag de Midnight Blue de baan in Tzum betreden. De sleepwagen bleef voorlopig staan na de eerste proeftrek. Green Lighting schuift eerst 6 plaatsen op en dan mag de New Green Worker aanhaken met Henk-Jan achter de pedalen die net de 90 meter aantikt. Ook Waldbroezer haakt aan in het frisse Tzum en met 98 meter op het scorebord rijdt de fiat naar het rennerskwartier. Secret Power haakt met dikke dikke Deutz aan voordat een andere kleur groen aanhaakt, Green Mystery laat de mensen met een John Deere hart weer sneller kloppen en gaat naar 93 meter. Red Explosion doet de proeftrek over vervolgens en bereikt de 95 meter. Green Lightning komt in de herkansing wel goed uit de verf maar we hebben nog steeds geen afstanden om een finale af te dwingen. Maar gaat wel met de grootste beker naar huis en dus startbewijs voor het NK de volgende dag!



Tzum 2018 4.5T sport


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Green LightningWouter SchipperPutten100.37
2Waldbroezer 2.0Frederik ZijlstraAugustinusga98.28
3Red ExplosionMathijs BouwHarskamp95.24
4Green MysteryMarien de BruijnNoordeloos93.63
5Midnight BlueHenk GerritsBemmel93.39
6Secret PowerDik van VeldhuizenEde92.74
7New Green WorkerGerlant MouwSpeuld90.71


Supersport 3,6 ton

Dat het niet warmer wordt qua temperatuur worden de diesels in de 3.6.ton supersport warm gestookt. Green Bullet dwingt een finale af bij Dont Worry, Bassie komt te kort voor de finale. Ook in deze klasse haakt er een Deutz aan en deze trekker met de naam Twister gaat ruim over de 108 meter heen. Dynamite is afgereisd vanuit Harskamp en mag een fullpull neerzetten. De Freek haakt aan maar krijgt het vermogen niet op de baan. De volgende John Deere is Smokey Deere, maar gaat dansend over de baan en gaat niet richting de finale. Na Born in the USA mag er een nieuwe rechter krijt lijn getrokken worden want de CASE gaat ruim buiten de baan. Vanuit Vrouwenpolder is Builderstoy gekomen maar waait uit voor de 100 meter nog dus de mannen kunnen niet door naar de finale. Eerste in de finale is Dont Worry en de International zet net geen 103 meter als ijkpunt neer. Green Bullet stookt de John Deere motor met indrukwekkend vlammenspel op maar komt niet op toeren. En bij de tweede poging is het helaas een uitwaaier bij 96.66 meter. De uiteindelijke uitslag bepaald dat Dont Worry naar het NK mag en hiermee sluiten we ook de 2 farmstock klasse af op vrijdag in Tzum.




Tzum 2018 3.6T supersport


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Don't WorryHessel VisserStavoren105.72102.94
2TwisterLammert de ZwaanHulshorst108.50101.14
3Green BulletLuchel HofstedeStaphorst101.7696.66
4DynamiteAlbert DrostHarskamp110.0093.53
5Builders ToyJan GeertseVrouwenpolder98.27
6Smokey DeereHenrik van EngelenElburg92.45
7FreekJan van MourikDe Glind88.18
8BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude38.82
9Born in the USAHans HeesakkersMariahoutDISK


Sport Trucks

Een van de laatste wedstrijden van het seizoen stond op het programma en wel het NK truckpulling. Tzum was de plaats waar het ging gebeuren en het publiek was in grote getale aanwezig. Iedereen had 2 kansen voor een finale run en dat vonden ze wel fijn. De eerste truck kwam rond de klok van 20.00 uur de baan op en het kon beginnen. P. Bos veevoeders was het die de proeftrek mocht doen en het gele Dafje stond letterlijk en figuurlijk stil bij 109.74 meter. Starten lukte ook niet meer en met een kapotte motor werden ze afgesleept. Smokin Griffin lukte het met 105.46 meter niet in de eerste omloop maar de tweede ronde lukte het wel een finale plaats binnen te halen. Dark Rumble had ook 2 pogingen en stonde beide runs stil zo rond de 90 meter. Finale tijd was aangebroken en Bad Bull kwam als eerste de baan op. De kampioen van 2017 mocht de eerste afstand neerzetten en deed dat goed met 105.79 meter. Iron Man had het zwaar en moest genoegen nemen met een afstand van 94.01 meter. Double Trouble vaak de sterkste dit seizoen en ook nu wisten ze een afstand van 108.99 meter te scoren en was de vraag of het goed genoeg was voor de overwinning. Shavepower reed een hele mooie eerste run en kwam nu met 89.30 te kort voor een podium plaats. Versteeg Uddel ook een van de toppers van dit seizoen reed een run die eindigde bij 103.70 meter en met nog 2 trucks te gaan zou het spannend worden voor ze. Dark Tornado had goed de gang er in maar kon dit helaas niet vast houden en 101.20 mochten we noteren. Smokin Griffin was de laatste sportklasse truck die de baan op kwam en een afstand van 90.06 meter reed. Gefeliciteerd Double Trouble met de titel Nederlands Kampioen 2018, Bad Bull werd mooi 2e en nr 3 was Versteeg Uddel.




Tzum NK trucks 2018


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Double Trouble110,00108,99
2Bad Bull110,00105,79
3Team Versteeg Uddel110,00103,70
4Dark Tornado110,00101,20
5Iron Man110,0094,01
6Smokin' Griffin105,46110,0090,06
7Shave Power110,0089,30
8Dark Rumble89,9792,73
9P. Bos veevoeders109,74


Supersport Trucks

Nadat bij de sporttrucks de strijd gestreden was kwamen de supersport trucks de baan op. No risk no fun was het die de proeftrek reed, helaas eindigde deze run bij 106.82 meter buiten de baan en kwam er disk. op het scorebord te staan, maar in de 2e omloop lukte het wel. Dn Bliksum had pech en problemen zorgden er voor dat het bij 94.21 meter gedaan was . Van Heugten had ook 2 pogingen en de eerste run eindigde bij 103.07 meter en de herkansing leverde 105.62 meter op. Back in Black kwam de eerste run 22 cm te kort voor een full pull maar in de herkansing wist hij een finale plaats te scoren. Blue Legend kampt al meerdere wedstrijden met grote problemen en die leken opgelost. Helaas was het ook nu weer niet zo, tijdens de run zagen we rookwolken en stond de blauwe Scania stil bij 46.62 meter. Al d overige supersport trucks wisten in de eerste omloop een full pull te rijden. Toen was het finale tijd en was het was het White Horse die als eerste de baan op kwam. 101.36 meter was de afstand die gereden werd en nu was het de vraag is het goed genoeg voor een podiumplaats ja of nee. VDB Staalbouw liet een super goede run zien en met 105.11 meter was Arjan dik tevreden. Manne van Janne II was ook aanwezig en voor hen eindigde deze run bij 85.05 meter. Volvo FH16 Harskamp rijdt het hele jaar al stabiel zo rond de 3e plaats en ook nu weer een hele mooie run van deze Volvo en 109.36 meter konden we noteren, en dit bleek uiteindelijk ook in het verre Tzum goed voor plaats 3. De Hulk stond ook startklaar en was onderweg , helaas konden ze niet doen waar ze op gehoopt hadden en moesten ze genoegen nemen met een afstand van 108.66 meter. Van Vlastuin agro ging ook van start en reed de ene na de andere truck voobij en een stand van 115.68 meter kwam er op het scorebord te staan. En met nog 3 deelnemers te gaan werd het dus echt wel spannend. Rhinorocket was het die ook een hele mooie run reed en ook deze Magirus Deuts reed de ene na de andere voorbij en met meer dan 120 meter waren ze zeker van een podiumplaats. No risk no fun deed wat hij kon en 97.02 meter was de gereden afstand. Als laatste Back in Black en ook deze Volvo reed een afstand van 88.65 meter wat helaas niet genoeg was voor een podiumplaats. Gefeliciteerd Rhinorocket Nederlands Kampioen 2018, van Vlastuin agro was de nr 2 in Tzum en Volvo fh16 Harskamp was het die plaats nr 3 mee naar huis nam. Proficiat mannen!


Tzum NK supersport trucks 2018


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1IVS RhinoRocket110,00120,00
2Van Vlastuin Agro110,00115,68
3Volvo FH16 Harskamp110,00109,36
4De Hulk110,00108,66
5VDB Staalbouw110,00105,11
6White Horse IX110,00101,36
7No Risk No FunDISK110,0097,02
8Back in Black109,78110,0088,65
9De Manne van Janne 2110,0085,05
10Van Heugten Transport103,07105,62
11d'n Bliksum94,21
12Blue Legend46,61